Najechali las, zostali ukarani

11
05.05.2020
Najechali las, zostali ukarani
fot. Nadleśnictwo Elbląg
Straż Leśna Nadleśnictwa Elbląg po raz trzeci w ciągu miesiąca zatrzymała i ukarała osoby nielegalnie poruszające się po lesie, tym razem na motorze i quadzie.

Straż Leśna sprawdzała teren w okolicach Kadyn i Tolkmicka. W trakcie patrolu zatrzymane zostały dwie osoby, tym razem poruszające się quadem i motocyklem. Na miejscu były liczne ślady jazdy w terenie poza drogami, także w obszarach cennych przyrodniczo, takich jak doliny potoków czy obszary powierzchni referencyjnych (miejsca, w których nie prowadzi się prac leśnych, między innymi ze względu na ich dużą wartość przyrodniczą).

Jazda motocyklami i kładami wywołuje hałas, który straszy zwierzęta leśne, ale także stanowi zagrożenie dla turystów zarówno rowerzystów jak i pieszych. Jeżeli zauważymy w lesie osoby, które stwarzają zagrożenie albo niszczą przyrodę, prosimy o kontakt z policją lub Strażą Leśną Nadleśnictwa Elbląg.

Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Fajnie, a co z wycinką lasów pod Kadynami i niszczeniem przyrody ?!?!? Tego straż nie zauważyła ?!?!?!?
Anonimek1 (2020.05.05)

info

3  
  9
Skąd biorą się takie pustaki. Przepadek narzędzi służących do popełnienia przestępstwa suty mandat i z kilkaset godzin do odpracowania w lesie. To może nauczy szanowania przyrody.
Elg. (2020.05.05)
To to samo de bi ls two, co motorkami po mieście szarżuje. mają znajomków i karani nie są.
(2020.05.05)

info

2  
  1
żal Wam tyłki ściska?
:) (2020.05.05)

info

2  
  7
To ile polskich złotych wyniosła ta (DOTKLIWA)kara którą mają uiścić niszczyciele przyrody ?
Ciekawy (2020.05.05)

info

0  
  0
J. Piotrowski, czy straż leśna zajmie się w końcu posprzątaniem drogi asfaltowej na Jelenią dolinę czy macie to gdzieś?
(2020.05.06)

info

3  
  0
Z tego co kojarzę to najwięcej quadami i pojazdami terenowymi po lesie poruszają się służby leśne więc kto tu przyczynia się do dewastacji lasu ?
(2020.05.06)

info

2  
  1
brawo i bardzo dobrze, tylko mocniejsze kary dawać
(2020.05.06)

info

1  
  0
Jazda motocyklami i kładami wywołuje hałas, który straszy zwierzęta leśne - A nie powiem jak straszy i wku. .ia ludzi !!! Nasza policja niestety jest tylko z nazwy, bo z prawdziwą policją nie ma nic wspólnego patrząc, co wyprawia się na drogach a już o skuteczności działania nie wspomnę.
(2020.05.06)

info

1  
  0
@Elg. - Skąd biorą się takie pustaki. - Głównie ze wsi !
(2020.05.06)