Grzywna za atak nożem w centrum handlowym

28
27.11.2025
Grzywna za atak nożem w centrum handlowym
Łącznie sześć tysięcy złotych ma zapłacić Cong D.N. (30 lat) jako karę za ugodzenie nożem Pham V.C. Do ataku doszło pod koniec maja br. w jednej z restauracji w Centrum Handlowym Ogrody.

Do awantury z użyciem noża doszło 28 maja 2025 roku, o czym informowaliśmy na portElu. Po kilku miesiącach Prokuratura Rejonowa w Elblągu zakończyła dochodzenie w tej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Cong D. N., obywatelowi Wietnamu. 20 listopada Sąd Rejonowy w Elblągu wydał w tej sprawie wyrok nakazowy i skazał mężczyznę na karę grzywny. Ma on również zapłacić poszkodowanemu zadośćuczynienie. Obaj mężczyźni pracowali razem w jednej z restauracji w CH Ogrody

- Sąd uznał oskarżonego Cong D.N. winnym popełnienia przestępstwa polegającego na tym, że 28 maja 2025 roku w Elblągu w lokalu gastronomicznym zadał pokrzywdzonemu Pham V.C. ciosy nożem w okolicę prawego policzka i ucha oraz prawego barku, w wyniku czego pokrzywdzony doznał głębokiej rany ciętej barku prawego i rany ciętej okolicy skroniowej i małżowiny usznej oraz rany ciętej okolicy łopatkowej prawej, a doznane obrażenia spowodowały u niego naruszenie prawidłowych czynności ciała na czas przekraczający siedem dni, to jest czyn z art.157 par.1 kodeksu karnego. Wymierzył mu karę 200 stawek dziennych grzywny, określając wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 20 zł oraz zobowiązał do zapłaty pokrzywdzonemu zadośćuczynienia w kwocie 2 tys. zł – informuje sędzia Arkadiusz Kuta, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Wyrok nie jest prawomocny.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawo sąd...
000009 (2025.11.27)
Co proszę? Że jak? Kara finansowa to chyba dodatkowo do 5lat więzienia? Nie wierzę że może być inny wyrok.
Tak to widzę. (2025.11.27)

info

39  
  0
Czyli za 6000 zl, ułamek wypłaty zamożniejszej osoby, można sobie pociąć wybraną osobę?
(2025.11.27)
@000009 - Czy za sędziego byłoby tyle samo?
(2025.11.27)
Polskie sądy….
Brak słów (2025.11.27)

info

27  
  0
Jak tylko grzywna to można kosę nosić !
(2025.11.27)

info

17  
  0
Skarb Państwa zarobił więcej niż sam poszkodowany. Cyrk.
(2025.11.27)

info

18  
  0
Aż grzywna? Może trzeba było pouczenie dać albo wytargać za uszko? :)
(2025.11.27)

info

27  
  0
@Tak to widzę. - Dogadali się chłopaki i sąd poszedł na rękę.
(2025.11.27)
To już samo pogorszenie palcem by nie wystarczyło? Niedobry sąd.
(2025.11.27)

info

20  
  0