50 plus na Browarnej

7
09.06.2020
50 plus na Browarnej
(fot. KMP Elbląg)
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego cyklicznie kontrolują prędkość pojazdów m.in. na ul. Browarnej w Elblągu. Jest tam ograniczenie do 50 km/h, a niektórzy kierujący nie stosują się do tych ograniczeń.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 24-latka, który kierował osobowym audi. Mężczyzna poruszał się z prędkością 128 km/h, w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50, a więc o 78 km/h za szybko. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna został także ukarany 500 złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

W sytuacji gdy przekroczenia prędkości są nagminne lub towarzyszą im inne wykroczenia policjanci, mogą sporządzić wniosek o ukaranie do sądu. Przekonał się o tym pewien 29 latek, który również przy ul. Browarnej został zatrzymany do kontroli, tyle że na początku maja tego roku. Mężczyzna oplem vectrą przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. 8 czerwca sąd ukarał go grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych. Kierującemu zatrzymano także uprawnienia na 3 miesiące.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

24 lata, prawie 130 km/h w terenie zabudowanym a za to mandat. .. 500 zł hmmm i czego się ten młody człowiek po tym zdarzeniu nauczy ?. .. niczego ponieważ zapewne więcej wydaje na sobotnich imprezach niż wynosi ten mandat. Kiedy w Polsce wzorem krajów skandynawskich zostaną wprowadzone prawdziwe mandaty czyli za tego typu wybryk młody deb. .. l zapłaci 20 tys złotych wtedy się nauczy, zapewniam wszystkich na długo zapamięta swój błąd.
(2020.06.09)

info

10  
  1
jak płace dorównają do skandynawskich a jak młodego stać to niech się bawi
(2020.06.09)
Ciekawe jak ty byś się "bawił"gdyby ten "młody"przy tej prędkości potrącił kogoś z twoich bliskich to po pierwsze a po drugie płace skandynawskie nie mają nic do rzeczy, tam mandaty wynoszą nawet do kilku pensji tak więc przekładając to na nasze podwórko mandaty powinny wynosić nie 500 zł a co najmniej 2-3 pensje minimalne.
MON (2020.06.09)
no patrz, jakoś nie potrącił, za to ty jesteś zagrożeniem na drodze
(2020.06.10)

info

0  
  5
A niby dlaczego kara ma być dopasowana do zarobków???? Nieodpowiedzialny i stwarzający poprzez taką jazdę zagrożenia życia innych użytkowników musi być i powinien być ukarany niezależnie od jego zarobków. Kara musi zaboleć (15 lub 20 tys. ), zapewne taka kara zaboli, no i oczywiście zabranie prawo jazdy na okres nie mniejszy jak 6 miesięcy. Myślę, że niedługo kary za takie przekraczanie prędkości będą zdecydowanie surowsze, ze względu na to, że to już plaga na drogach.
(2020.06.10)

info

1  
  0
To MORDERCA, BANDYTA, po mieście 128 km.
BODZIO ko (2020.06.10)

info

2  
  0
Zapraszam do Gronowa Elbląskiego ulica Świerkowa. Niech policja nie czeka na tragedie.
Gospoda (2020.06.10)

info

0  
  0