Tropem bażanta z przewodnikiem

10
27.07.2023
Tropem bażanta z przewodnikiem
Fot. nadesłana
W ramach corocznej akcji PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, organizuje darmowe spacery pod hasłem „Sobota z przewodnikiem PTTK”. Przeczytajcie, co czeka uczestników w najbliższą sobotę, 29 lipca?

Cykl prowadzony jest przez elbląskich przewodników z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych, im. R. Gierzyńskiego przy PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Wakacyjny cykl Sobót związany jest z „Popularyzacją krajoznawstwa oraz wspieraniem różnorodnych form turystyki aktywnej”, jako zadanie publiczne dofinansowane przez Miasto Elbląg.

Podczas spacerów z przewodnikiem zwiedzamy najciekawsze miejsca w Elblągu.

Każde ze spotkań związane jest tematycznie z zabytkami i historią naszego miasta. Atutem spacerów jest niebywała okazja do poznania miejskich tajemnic, historii i przewodnickich ciekawostek oraz poznania miejsc na co dzień rzadko odwiedzanych czy też niedostępnych.

Elbląska Bażantarnia, już od początku XIX wieku fascynowała tajemniczością, swoim urokiem.

Jak tylko nadarzyła się okazja (tuż po zburzeniu murów obronnych), mieszczanie elbląscy zaczęli systematycznie poznawać najbliższą okolicę. Czas późniejszy, to wytyczanie szlaków, punktów widokowych czy też leśnych restauracji.

Skąd nazwa „Bażantarnia”, czy żyją tu bażanty ? Te pytania oraz wiele innych ciekawostek, znajdą swój epilog podczas sobotniego (piątego) spaceru „Z przewodnikiem PTTK”.

 

„Tropem bażanta, elbląska Bażantarnia”

29.07.2023

Przewodnik: Jolanta Bulak, Jolanta Kałabun

godz. 10, miejsce zbiórki: przy Muszli Koncertowej, Bażantarnia

Leszek Marcinkowski, prezes zarządu oddziału PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Między Próchnikiem a kadynami są długie głębokie wąwozy porośnięte lasem. Nawet tam pisowscy rozbójnicy dokonują rzezi drzew
pisowska pato Polska (2023.07.27)
Czy na tym zdjęciu to ten słynny Mostek Elewów, ? - z którym nasz prezydent ma problem od wielu lat, - jestem stary I już za bardzo nie mogę chodzić, a Bażantarnia to już wielka wyprawa, ale wiem I pamiętam ten ogromny I jakže piękny kawał lasu, za młodu trenując biegi, - latem w każdy tydzień przemierzało sie te lešne dukty, szkoda że leśnicy tak dewastują te lasy jak piszecie z drugiej jednak strony pan Piotrowski wyjaśniał, że przychodzi wiek drzewa, które trzeba ściąć by pozyskač drewno, OT taka kolej rzeczy, jesli posadzą młody las, to znowu za 10 czy 20 lat jakiś Jaś, Zenek, czy Wojtek, albo Rysiu Zgirski (pozdrawiam) będą mogli hasać beetroot po lesie.
Janek N (2023.07.27)
@Janek N - Miało byč beztrosko, a telefon przerobił na beetroot- czyli buraczek czerwony.
Janek N (2023.07.27)
@Janek N - To jest mostek do parasola
(2023.07.27)
@pisowska pato Polska - Lepsza pisowska niż niemiecka tuskowa
(2023.07.27)
przestań oglądać TVP
telewidz (2023.07.27)
@Janek N - Ten mostek prowadzi oczywiście do "Parasola", słaba pamięć, a może tylko znajomość tematu, a tłumaczenie wycinki drzew na niespotykaną wcześniej skalę przez nadleśnictwo, dobre dla naiwnych emerytów, bo to zwykłe złodziejstwo i dewastacja.
(2023.07.27)
Między płotem cmentarza a niebieskim szlakiem teraz wycinają i rozjeżdżają traktorami żółty szlak więc zapraszam na ostatnie wycieczki wśród drzew
(2023.07.27)

info

2  
  0
Czy ty jesteś dlrpa tepa pisiwska dzido? Pisowskie czyli...
(2023.07.28)
Ludzie przestańcie się obrzucać jadem. Czy tylko na tyle was stać? Czy to ważne kto z PiS kto PO ważne ile możemy się dowiedzieć i ile możemy zrobić dla kraju a w tym przypadku dla Elbląga
MariuszŻ (2023.07.28)

info

5  
  0