Na wystawie można oglądać malarstwo, rysunki, malarstwo na tkaninie, reliefy, rzeźby, collage, działania typu performance oraz pokazy video. Kuratorem tego przedsięwzięcia artystycznego, w tym aranżacji całej ekspozycji jest Andrzej Konieczny.
Zdaniem Koniecznego “światło” jest fundamentem sztuki, zawsze służyło jako inspiracja do artystycznych poszukiwań. Z kolei szef elbląskiej Galerii EL Zbyszek Opalewski uważa, iż “światło” jest nie tylko odwiecznym tematem w twórczości wielu artystów, ale także towarzyszy w życiu człowieka, stając się pozytywnym elementem, bowiem wnosi w życie każdego z nas tak potrzebną nadzieję.
W wystawie uczestniczą artyści z Francji (Michel Volsy, Brigitte Long, Anne de Beaufort), Niemiec (Kazimierz Rajkowski, Patrizia Walczak, Sigrid Neuwinger, Lisa Koepp), Stanów Zjednoczonych (Jerzy Kubina), Słowenii (Igor Banfi), Hiszpanii (Marisoll Rocca) i Litwy (Linas Domarackas).
Polskę reprezentują: Andrzej Gutfeld, Maria Serwińska-Gutfeld, Małgorzata Uziębłowska, Jan Misiek, Paweł Sasin, Marek Wróbel, Agata Rościecha, Małgorzata Dobke, Andrzej Konieczny i Ireneusz Betlewicz.
Ten ostatni artysta mocno jest związany z elbląskim środowiskiem kulturalnym. Mieszkający w Ostródzie Ireneusz Betlewicz w naszym mieście prezentował już na wystawach indywidualnych swoje rysunki. Miał także kilka spotkań poetyckich. Jego wiersze były prezentowane i omawiane na łamach kwartalnika elbląskiego "Tygiel".
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter