Obrazy z duszą

5
17.04.2012
Obrazy z duszą
Prace Andrzeja Szwemińskiego oglądać można w Światowidzie do połowy maja (fot. AD)
Zielona łąka, w oddali domek z ogródkiem i kwitnące rośliny – taki widok przedstawia jeden z obrazów Andrzeja Szwemińskiego. Przepiękny wernisaż wystawy „…zza okna” przyciąga wielu zainteresowanych. Zobacz więcej zdjęć.
Ujęcie pięknej natury w obiektywie jest trudne. Jednak namalowanie jej pastelami jest jeszcze trudniejsze. Andrzejowi Szwemińskiemu udaje się to w zupełności.
   – Niesamowite oddanie natury. Rzadko kiedy można się spotkać z takim talentem i wrażliwością przede wszystkim, trzeba mieć bardzo subtelną rękę, żeby malować w taki sposób – komentuje twórczość artysty pani Edyta.
   Delikatność i subtelność krajobrazu przedstawiona na obrazach Szwemińskiego zachwyciła wielu widzów.
   – Bardzo mi się ta wystawa podoba – przyznaje pani Grażyna. - Pastelowa oszczędna kredka, różnego rodzaju kolory, od zimy, przez jesień, lato.
   [fotoc]
   Autor wystawy jest bardzo skromnym artystą. Dar malowania ma od dziecka.
   – Malarstwo jest to odskocznia od codzienności. Malowanie akwarelą trzeba zacząć i trzeba skończyć, nie da się tego odłożyć. Bloki i farbki wędrują ze mną wszędzie nawet na zagraniczne wycieczki – wyznaje Andrzej Szwemiński
   Wystawę „…zza okna” można oglądać do połowy maja w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.
   
   
Sylwia Rosiak

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jak dla mnie, zwykłe, tanie bohomazy. Duszy w tym nie widze. ..
ktossss (2012.04.18)

info

0  
  1
ktossss pokaż swoje prace. Z miłą chęcią je zobaczymy :)
TrzebaByćCzłowiekiem (2012.04.18)

info

0  
  0
Do ktossss. Gdybyś choć trochę rozumiał kulturę, pewnie nie pisałbyś takich bzdetów. Ludzie kultury - w przeciwieństwie do Ciebie, coś tworzą i oby było ich jak najwięcej. Ciekawy wernisaż.
uczestnik (2012.04.18)

info

0  
  0
sam jesteś bohomaz. ..
ehhh ty (2012.04.18)

info

0  
  0
obrazy chyba inspirowane (miło by było) bliskim krajobrazem. .. chętnie bym widziała któryś u siebie w salonie. ..
syla81 (2012.04.19)

info

0  
  0