EOK w katedrze. Od Bacha do Czarneckiego

10
10.07.2020
EOK w katedrze. Od Bacha do Czarneckiego
(fot. Anna Dembińska)
Za nami siódma edycja Festiwalu „Muzyka polska na Warmii i Żuławach”. Z powodu epidemii w tym roku odbyły się tylko dwa koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, ale zarówno w czwartek w Pasłęku, jak i w piątek w elbląskiej katedrze melomani nie mieli powodów do narzekań. Zobacz zdjęcia.

- W tym roku muzycy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej występują w podwójnej roli. Z jednej strony jako zespół, z drugiej jako soliści, wypełniając przestrzeń dźwiękami z różnych krajów, z różnych okresów – mówił na początku piątkowego koncertu w elbląskiej katedrze prowadzący festiwal Marcin Tomasik, aktor elbląskiego Teatru im. A. Sewruka.

Z powodu pandemii koncertu mogło wysłuchać tylko 150 osób. Ci, którzy z zaproszenia skorzystali, mieli okazję wysłuchać baletu „Harnasie” Karola Szymanowskiego, melodii Bacha i Beethovena czy współczesnych dźwięków „Hombark Concerto” Sławomira Stanisława Czarneckiego. Tym razem EOK postawiła na duety. Jako soliści wystąpili Paula Preuss i Karolina Nowotczyńska (dyrektor EOK), Dorota Sulich-Czarnocka i Anita Jarzębska oraz Mariusz Mruczek i Karol Sokołowski. A nad całością czuwał dyrygent Michał Krężlewski.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym EOK i festiwalu

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Miejski chór kościelny
(2020.07.11)

info

1  
  5
Pan Lucjan chyba na 2gim zdj
CH (2020.07.11)

info

0  
  3
Jak zwykle: ludzie niby mają maseczki a nosy na wierzchu. .. .Żenada
(2020.07.11)

info

2  
  5
Szkoda ze Orkiestra zagrała utwory wcześniej często grane. Również mało polskich kompozycji w repertuarze. Słabo.
(2020.07.11)
Niech kościół zacznie ich finansować a nie miasto
(2020.07.11)
Orkiestra nauczyła się nic nie robić od urzędników
(2020.07.11)
Coś w tym jest, EOK zarządza magistrat, ,?
(2020.07.12)

info

0  
  0
Dobry pomysł dać na kulturę
(2020.07.13)
Zabrać kościołowi i dać na kulturę, super pomysł.
Koko (2020.07.13)
zabrać politykom, bo nie placą podatków, europosłom zabrać, bo też podatków nie placą i dać przedsiębiorcom i kulturze :)
(2021.06.08)

info

1  
  0