Premiera u Sewruka

10
11.11.2011
Premiera u Sewruka
scena ze spektaklu (fot. AD)
12 listopada (sobota) na zmodernizowanej scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu odbędzie się premiera "Skrzypka na dachu" w reżyserii Artura Hofmana. Zobacz fotoreportaż z trzeciej próby generalnej.
Sobotni wieczór w elbląskim teatrze będzie wyjątkowy z wielu powodów. Zakończyła się modernizacja Dużej Sceny. Na jej otwarcie aktorzy przygotowali premierę ,,Skrzypka na dachu”.
   - Modernizacja teatru to bardzo ważna inwestycja dla Elbląga i całego regionu. Już pierwszy spektakl pokazuje, że nową scenę wypełni atrakcyjna oferta kulturalna - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
   W ramach prac modernizacyjnych gruntownie przebudowano scenę i jej pomieszczenia techniczne. Teatr ma teraz nowe oświetlenie i nagłośnienie. Scenę wyposażono w nowoczesny sprzęt teleinformatyczny. Przebudowa pochłonęła ponad 3,5 mln zł, z czego blisko 1,9 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.
   Oddanie sceny zbiega się z 35-leciem Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Uroczyste otwarcie sceny rozpocznie w sobotę (12 listopada 2011) o godzinie 18.
   
   
oprac. A

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Czemu na tę trzecią próbę generalną nie wpuszczano wszystkich widzów tylko tych, którzy mieli "wejściówki"? A jeśli trzeba bylo mieć wejściówki, dlaczego nigdzie nie było takiej informacji? Zawsze na próbę można było wejść bez problemu, skąd ta zmiana?
(2011.11.12)

info

0  
  0
a czemu nie "Wesle" Wyspiańskiego?Kto jest odważny i odpowie?
(2011.11.12)

info

0  
  0
Sobota, księżyc w pełni, imieniny Izaaka, Jonasza i Jozafata.
(2011.11.12)

info

0  
  0
Do powyżej. .Bo Wyspiański nie napisał " WESLA". .
(2011.11.13)

info

0  
  0
nie martw się, to jeszcze napisze, ma czas.
(2011.11.13)

info

0  
  0
skoro nie Wyspiański, to na pewno Bruno Schultz lub Gąbrowicz.
(2011.11.13)

info

0  
  0
Pisze się Gombrowicz, ,intelektualisto".
(2011.11.13)

info

0  
  0
guzik prawda "magistrze literaturoznawco" miałem na myśli mojego kumpla Janka Gąbrowicza.
(2011.11.13)

info

0  
  0
czytajcie Torę i Talmud, oglądajcie Skrzypka, a będziecie dobrymi Polakami.
(2011.11.14)

info

0  
  0
I nie czytajcie wpisów na portelu, bo głupie że aż strach!!!
(2011.11.14)

info

0  
  0