Lwowska, podejście kolejne

6
28.11.2025
Lwowska, podejście kolejne
Teren przy mającej powstać ul. Lwowskiej to obecnie pola (zdjęcie z ortofotomapy Elbląga)
Miasto ponownie próbuje sprzedać nieruchomości przy ulicy Lwowskiej. Rozpoczęło właśnie postępowanie w tej sprawie, ceny wywoławcze to 5,7 mln zł plus VAT (ponad 2 ha terenu) i 2,5 mln zł plus VAT (ponad 1 ha terenu).

Przypomnijmy. Miasto próbuje sprzedać tereny przy ul. Lwowskiej (to m. in. pola, leżące tuż przy drodze na Tolkmicko i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu) od 2023 roku. Teren sąsiaduje z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego tej części Elbląga jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Działki są uzbrojone w media komunalne. Nabywcy będą zobowiązani do rozpoczęcia zabudowy do 31 grudnia 2029 i zakończenia jej do 31 grudnia 2031 roku. Przetarg odbędzie się 2 lutego.

Dodajmy, że jedna z wcześniej oferowanych przez miasto nieruchomości na Lwowskiej znalazła 18 sierpnia 2025 r. nabywcę. Teren o wielkości 3 tys. m kw. był wystawiony za 865 tys. zł plus VAT. Firma Kompleksbud Tomasz Kopczyński z Sierakowa w gminie Raciąż zaoferowała za niego okrągły milion zł netto. W licytacji brały wówczas udział trzy firmy.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Tak z ciekawości, nie dało się tej ulicy głównej przez pole poprowadzić jakoś prostopadle do istniejącej ulicy? Co ma na celu ten przekombinowany łuk?
łuk_czy_łók? (2025.11.28)
Przypadkiem tam nie chciała Biedronka zainwestować?
(2025.11.28)
Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak, to jako mieszkanka tej okolicy tak pobliski sklep byłby wspaniały!
Arkaa!!:3 (2025.11.28)
Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego tej części Elbląga jest ona przeznaczona pod zabudowę usługową. Skoro od kilku lat pod zabudowę usługową nie udaje się sprzedać tego terenu, może szkoda czasu na kolejne przetargi i trzeba zmienić przeznaczenie na budownictwo jednorodzinne indywidualne. Chętnych nie zabraknie.
(2025.11.28)

info

6  
  2
@łuk_czy_łók? - Na symulacji zacienienia widac ze chodzi o ukierunkowanie ulicy wzgledem padania slonca, domy beda budowane prostopadle do wschodu i zachodu wiec lepiej słońce wpadnie przez okna
(2025.11.29)
Biorę za 1 zł + vat
pcimski bez matury (2025.11.29)

info

0  
  0