Drugie podejście do sprzedaży działki

18
10.03.2022
Drugie podejście do sprzedaży działki
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Władze miasta po raz drugi wystawiły na przetarg działkę przy starej pętli tramwajowej, na rogu ul. Robotniczej i Obrońców Pokoju. W poprzednim przetargu nie było inwestorów zainteresowanych kupnem.

Teren o powierzchni około 2 tys. m kw. jest przeznaczony pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza to 840 tys. zł netto plus VAT.

- Nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia na nieruchomości, będącej przedmiotem przetargu, służebności polegającej na prawie przejścia i przejazdu przez teren działki nr 446/1, na rzecz każdoczesnego właściciela /współwłaściciela /użytkownika wieczystego działek nr: 446/2, 379/1. Opisana służebność ustanowiona zostanie aktem notarialnym zbycia nieruchomości, stanowiącej przedmiot przetargu – informują urzędnicy w ogłoszeniu przetargowym, dodając, że nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2025 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 roku.

W pierwszym przetargu, zaplanowanym na 20 grudnia ubiegłego roku, nikt nie wpłacił wadium, dlatego do licytacji nie doszło. Władze miasta próbują więc sprzedać ten grunt ponownie. Licytację zaplanowano na 9 maja.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
W Elblągu nie będzie drzew i wróbelka też nie będzie!!!!!
(2022.03.10)
Wszystko sprzedać, aby być przy żłobie. A po nas. .. choćby potop. A co!!!
(2022.03.10)
A ścieżki rowerowe i inne rzeczy, to Ty sfinansujesz?
mm263 (2022.03.10)
Wróbelek odleci i tak za dlugo się zasiedział na fotelu, ,prezydenta ''
(2022.03.10)
Ktoś zaraz kupi za pół ceny na układy nie ma rady
Zmartwiony Lekarz (2022.03.10)

info

13  
  7
grunt żeby nie było łupieżu
(2022.03.10)

info

7  
  3
@mm263 - A nie płacę podatków?
(2022.03.10)
ale ty jego miejsca nie zajmiesz, próżny gawędziarzu
(2022.03.10)
Nawet nie chcę idioto
(2022.03.10)
Wie ktoś coś się dzieje z towarzyszem Robertem że tak milczy od dłuższego czasu może jego ten paskudny covid zmorzył albo Adrian dał zakaz pisania tych jego wypocin
(2022.03.10)