Audyt w Szpitalu Wojskowym

54
18.01.2011
Audyt w Szpitalu Wojskowym
Wiceprezydent Tomasz Lewandowski zlecił przeprowadzenie w Szpitalu Wojskowym audytu (fot. arch. AD)
Wiceprezydent Tomasz Lewandowski zlecił przeprowadzenie w Szpitalu Wojskowym audytu. Ma on dać pełen obraz funkcjonowania wszystkich obszarów jednostki. Będzie też podstawą do sporządzenia planu połączenia Szpitala Wojskowego ze Szpitalem Miejskim.
- Za przeprowadzeniem audytu wnioskował w kadencji 2006-2010 radny SLD Sławomir Kula, któremu mimo różnic politycznych nie można odmówić wiedzy z zakresu funkcjonowania służby zdrowia – powiedział wiceprezydent Elbląga Tomasz Lewandowski.
   Audyt obejmie sferę organizacyjno-finansową szpitala oraz szczegółowy audyt sprzętowy. W dokumencie znajdą się informacje dotyczące, m.in. stanu technicznego posiadanego sprzętu medycznego, którym dysponuje szpital, oferowanych pacjentom usług, ilości zatrudnionych osób, stanu budynków, trwających w szpitalu inwestycji.
   - Po zakończeniu całego procesu będziemy mogli stwierdzić, jak długo będzie trwało łączenie obu jednostek medycznych. – dodał Tomasz Lewandowski.
   Połączenie elbląskich szpitali ma na celu podniesie jakości świadczeń medycznych w Elblągu, tak by oddziały wzajemnie się uzupełniały i maksymalnie wykorzystywały bazy lokalową i sprzętową.
   - Zarówno dla miasta, jak i dyrekcji Szpitala Wojskowego priorytetem jest dobro pacjentów, żeby nie musieli miesiącami czekać na wizyty u specjalistów. Dlatego z obu stron jest dużo dobrej woli, by audyt przebiegł sprawnie i pozwolił na realną ocenę aktualnej kondycji Szpitala Wojskowego. – powiedział prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
   
Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
audyty, sprawozdania, stany finansów itp. .. , to jest wszystko gra pozorów a tu trzeba podejmować konkretne decyzje. To jest życie a nie bajka panowie, koniec marketingu, brać się proszę do pracy.
zatroskany (2011.01.18)

info

0  
  0
nareszcie coś jest robione z głową a nie na huzia józia
(2011.01.18)

info

0  
  0
Na jakiej podstawie podejmowac te decyzje? Nie ma zadnych analiz, wnioskow, rozliczen. Nowa ekipa musi zaczac prace u podstaw, organiczna, aby ta fuzja miala rece i nogi. Zeby decyzja miala podstawy chyba trzeba ja wypracowac a nie liczby i fakty czerpac z sufitu. Szpital to nie boisko, tam jest kupa sprzetu, atestow i kupa okien do wymiany wiec tylko gruntowny audyt da prawdziwy obraz wartosci tej instytucji oraz uzasadnienie dla dalszego z nia postepowania. Nie ma juz sterowania jednoosobowego: Słonina powiedzial ze polaczyc i pompowac kase w bloto to sie to robi. Teraz rzadzi ekonomia i zdrowy rozsadek.
rachuba (2011.01.18)

info

0  
  0
widze ze tu malo wpisow bo pojecia nie ma cala tluszcza o co chodzi; umieja tylko krytykowac, obmawiac i oskarzac anonimowo i bez konsekwencji personalnych bo na tyle pozwala im niesprawny intelekt
(2011.01.18)

info

0  
  0
Pomysl polaczenia jest błedny, czas to pokaże, ale może sie nie znam.
(2011.01.18)

info

0  
  0
Polaczenie w jakosci świadczeń nic nie zmieni, zmienic trzeba mentalność lekarzy, a przede wszystkim organizacje pracy w szpitalach, nie od 9.00 do 13.00,wykorzystujemy sprzet, tylko prawie cala dobę, jak na cywilizowanym Zachodzie.
(2011.01.18)

info

0  
  0
"zatroskany" działać to można po uprzednim rozeznaniu tematu. Przejąć można wszystko - tylko kto kupuje kota w worku ? Jak dotąd jedyne sprawozdanie o stanie szpitala przedstawił jego dyrektor, było by dziwne gdyby wydał sobie negatywna opinię. Cieszy fakt zrozumienia tematu przez Pana Prezydenta Lewandowskiego - bardzo dobra decyzja.
(2011.01.18)

info

0  
  0
To oczywiste, że tam, gdzie chodzi o pieniądze, nieodzowny jest rzeczywisty rachunek ekonomiczny. Bez niego nie można odpowiedzialnie podejmować decyzji. Co do poprawy jakości usług zdrowotnych, jestem sceptyczna, bo niedofinansowanie tej sfery sprawia, że z założenia pacjent traktowany jest marginalnie. Może jednak nasze władze samorządowe znajdą na to radę, co by było chwalebne. Ostatecznie wybraliśmy je przecież po to, aby na miarę możliwości ułatwiały nam codzienne życie.
fama (2011.01.18)

info

0  
  0
"fama" proponuję przeczytać ustawę o samorządzie i zobaczyć jakie są jego kometencje. Ochrona zdrowia jest w gestii Państwa ( NFZ i MZiOS ) i nie widze powodu aby samorząd kosztem dziur w ulicach, bezpieczeństwa, oświaty, kultury itp. wyręczał odpowiedzialnych.
(2011.01.18)

info

0  
  0
Jestem za pozostawieniem tej jednostki we władaniu MON lub przekazania jej Marszałkowi. Budżetu miasta nie stać na utrzymywanie następnego szpitala. Jest też inna opcja, prywatyzacja. Może taka konkurencja poskutkuje wzrostem ilości i poziomu świadczonych usług medycznym na rynku elbląskim. Dlaczego każdy tak chętnie chce przytulić się do budżetu. Przecież prywatna służba zdrowia podobno jest lepsza, tańsza i więcej można tam zarobić, to dlaczego nikt nie chce się prywatyzować.
(2011.01.18)

info

0  
  0