Arkadiusz Kosecki nowym dyrektorem EPT

90
29.11.2021
Arkadiusz Kosecki nowym dyrektorem EPT
Od 1 grudnia Elbląskim Parkiem Technologicznym pokieruje Arkadiusz Kosecki. Wygrał ogłoszony przez prezydenta konkurs na dyrektora, w którym wystartowało pięciu kandydatów.

- Arkadiusz Kosecki jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, gdzie ukończył studia I i II stopnia na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Ukończył także kurs International Executive MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów i Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada bardzo bogate doświadczenie zawodowe w zarządzaniu przedsiębiorstwami i ich restrukturyzacji, a także wdrażaniu innowacyjnych metod w organizacji. Był między innym dyrektorem Zakładu Konstrukcji Stalowych Elzam Holding, prezesem Zarządu Stokota Elzam, Stoczni Elbląg czy firmy Dekom. Ostatnio zatrudniony był na stanowisku szefa Biura Grupy Lotos SA, gdzie odpowiadał za monitorowanie efektywności procesów produkcyjnych i analizę procesów restrukturyzacyjnych – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 

 

W konkursie na dyrektora EPT wystartowało pięć osób. Kandydaci musieli mieć wyższe magisterskie (ekonomiczne, administracyjne, prawnicze lub techniczne), minimum 5 lat stażu pracy, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym. Wśród wymagań dodatkowych jest m.in. doświadczenie w realizacji projektów dofinansowywanych z Unii Europejskiej, znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem parków technologicznych oraz inkubatorów przedsiębiorczości, komunikatywna znajomość języka angielskiego czy znajomość rynku nowych technologii i problematyki rozwoju regionalnego. Nie jest wymagane, co może dziwić, przygotowanie koncepcji dotyczącej rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego czy pomysłów na zarządzanie tą instytucją. W poprzednich konkursach taki wymóg wobec kandydatów był.

Arkadiusz Kosecki (na zdjęciu jego profil na Facebooku) ma 59 lat. Został najlepiej oceniony przez komisję konkursową spośród pięciu kandydatów. Stanowisko dyrektora EPT obejmie 1 grudnia. Prywatnie jest mężem Marii Koseckiej, byłej elbląskiej radnej kilku kadencji. Należy razem z nią do Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej, który był jednym z inicjatorów powstania w Elblągu Pomnika Twórców Niepodległości, odsłoniętego w Święto Niepodległości.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Karuzela stanowisk trwa. .. .. za nasze podatki.
nie elblążanin (2021.11.29)

info

116  
  4
Buha ha ha ha Buha haaaa. ..
abstynent (2021.11.29)

info

82  
  4
"Prywatnie jest mężem Marii Koseckiej"Aha no to wiadomo o co biega
zz3@ww (2021.11.29)
Pomnik "wygrała"żona, a stanowisko "wygrał"mąż, jaki to szczęśliwy zbieg zdarzeń, nieprawdaż?
kjm (2021.11.29)

info

125  
  1
no comment
(2021.11.29)

info

68  
  2
Czym tak w zasadzie zajmuje się EPT, lub inaczej co takiego już tam powstało przez tyle lat działania? Wygląda na kosztowny twór. Tym niemniej gratuluję Panu wygranego konkursu.
(2021.11.29)
Teraz stanowiska według słusznej wagi?
(2021.11.29)

info

53  
  6
Mój instruktor z warsztatów szkolnych ze szkoły zamechowskiej, wymagajacy i rzetelny. pozdrawiam
(2021.11.29)
Stara sprawdzona taktyka powsadzać swoich na wszelkie możliwe stołki bo jak się zaraza rozpleni to ciężej ją usunąć z życia ale przecież zawsze zostaje amputacja zajętej przez gangrenę kończyny
(2021.11.29)

info

49  
  4
A skorupa śpi jeszcze? Czy pod mopsem stoi
(2021.11.29)

info

27  
  7