ale jak już sprawdzasz exify to na przyszłość wiedz, że zapis jest przedstawiany w różny sposób 80s znaczy 1/80 s i druga lekcja to 80 sekund naświetlania to przy tym czasie powinna być noc i mocny filtr nd - zamykamy tą lekcje.
@elo_76 - Kadr, perspektywa, światło i czas naświetlania - to wszystko jest normalnie sfotografowane, a nie narysowane od zera w komputerze, więc jak najbardziej mieści się w sekcji „zdjęcia”. Jedyne, co tu jest mocniej „podkręcone”, to kolorystyka i klimat - świadoma postprodukcja w stronę bardziej malarskiego looku. Można taki styl lubić albo nie, ale to dalej fotografia, tylko mocniej interpretowana, a nie żaden "twór”. Trochę więcej szacunku do cudzej pracy.
@LegiaWarszawa - No jeżeli dla Ciebie zdjęcie to postprodukcja w Photoshop czy innym sofcie to rzeczywiście masz rację :( Ja nie napisałem, że nie jest to jakaś forma sztuki, tylko że ma to mało wspólnego ze zdjęciem (i co widać po innych komentarzach nie jest odosobnionym odczuciem) Pomijam oczywiście sam kadr, który również jest nijaki (patrząc przez pryzmat tytułu jaki Autor nadał zdjęciu) Rozumiem zamysł Autora (podobne „twory” wygrywały już Fotkę Miesiąca), ale dla mnie to nigdy nie powinno się znaleźć w kategorii fotografia.
Fotka listopada? Przecież to zdjęcie było zrobione dawno temu, bo wejście do tego budynku wygląda już zupełnie inaczej. Faktycznie obróbka nieco przesadzona i zbyt duża czarna, zacieniona plama u dołu kadru. Rowerzyści na plus.
A moim zdaniem...