Życzenia noworoczne

29.12.2006
Z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku, wszystkim stałym i przygodnym klientom tej rubryki oraz wypróbowanym przyjaciołom naszego pisma, utartym obyczajem życzymy: informował Dziennik Bałtycki z 29 grudnia 1956 r.
TRAMWAJOM – smaru, w myśl znanej, elbląskiej maksymy: „Kto smaruje – ten jedzie”. KWATERUNKOWI – dużo kwater i kwaterek. ELEKTROWNI – księżycowych nocy. GOSPODARCE KOMUNALNEJ – pomyślnych wykopów, nie tylko w dzielnicy północnej. WOJEWÓDZKIEMU ZJEDNOCZENIU BUDOWNICTWA WIEJSKIEGO – dalszych sukcesów w budownictwie… miejskim. MIEJSKIEMU PRZEDSIĘBIORSTWU REMONTOWO BUDOWLANEMU – dalszych sukcesów w remontach… wiejskich. PSS-owi – konserwowych ogórków dla smakoszów ze „Słowiańskiej”. PEWNYM KUPCOM – mniej kupczenia, więcej handlu. RZEMIEŚLNIKOM – ratunku! PREZYDIUM MRN – jak wyżej. MIEJSKIEJ RADZIE NARODOWEJ – jak niżej: KANDYDATOM NA POSŁÓW – wyborów. SZKOŁOM – rewolucji. MŁODYM REWOLUCJONISTOM – szkoły. SPORYTOWCOM – trochę laurów, trochę lipy. ELBLĄGOWI – światła. WSZYSTKIM ZAŚ JEGO MIESZKAŃCOM – zdrowia, szczęścia, pomyślności.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter