Żniwa

03.08.2006
We wszystkich gospodarstwach spółdzielczych i indywidualnych zakończono koszenie zbóż ozimych, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 3 sierpnia 1956 r.
Na polach pow. Elbląskiego rozpoczęto żniwa. We wszystkich gospodarstwach indywidualnych i spółdzielczych wre gorączkowa praca. W gospodarstwach indywidualnych skoszono ponad 28 ha rzepaku i rzepiku (z 27 ha już zwieziono). W spółdzielniach produkcyjnych skoszono 114 ha rzepaku i rzepiku oraz zwieziono plony z 83 ha. We wszystkich gospodarstwach spółdzielczych i indywidualnych zakończono koszenie zbóż ozimych. W Gronowie, Przezmarku, Zwierznie, Markusach, Jegłowniku rozpoczęto koszenie żyta. 46 ha żyta skoszono już w gospodarstwach indywidualnych oraz 73 ha na polach spółdzielczych. Zbiory żyta z około 20 ha zostały już zwiezione do stodół spółdzielczych i indywidualnych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter