Zieleń i parkany

5
20.02.2012
Zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim ul. Armii Czerwonej na odcinku od płk. Dąbka w kierunku Bażantarni mogłaby być prawdziwą ozdobą miasta - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 20 lutego 1962 roku.
Urok jej przyniosło ostatnie zainstalowane oświetlenie lampami rtęciowymi. Jeżeli piszemy "mogłoby być", to na podstawie realnych obserwacji. Wydeptane miejsca, przeznaczone kiedyś na trawniki, koślawe tu i tam płoty nie przyczyniają się z pewnością do podniesienia uroku tej arterii. Jesteśmy przekonani, że nasze przypomnienie adresowane do Zarządu Zieleni Miejskiej (sprawa parków ma być podobno rozwiązana) nie pozostanie bez echa.
   
j.r.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

czy to aby chodzi o Elbląg, bo coś mi ulice nie pasują.
heiliheilo (2012.02.20)

info

0  
  0
. .. Armii Krajowej w 1962 roku !!! Stalin się w grobie przewracał. Ale mi się też nie zgadza ten układ ulic w Elblągu
jun (2012.02.20)

info

0  
  0
Pewnie chodzi o ul. Armii Czerwonej. .. .czyli obecną Królewiecką.
(2012.02.20)

info

0  
  0
Ulica Armii Krajowej w roku 1962??? Może chodzi o ul. Armii Czerwonej, bo tak się wtedy nazywała obecna Królewiecka?
magda... (2012.02.21)

info

0  
  0
Bardzo chciałabym, żeby w tamtych czasach istniała ulica Armii Krajowej. Niestety chodziło o Armię Czerwoną. Dziękuję za czujność :)
Anieze (2012.02.21)

info

0  
  0