Zakłady pracy – swemu miastu

4
26.04.2003
Dzięki społecznej pracy elblążan z miasta usunięto setki ton gruzu, założono wiele punktów świetlnych. W bieżącym roku akcją czynów społecznych zajmuje się Komitet Czynów Społecznych i Upiększania Miasta, informował Głos Elbląga z 26 kwietnia 1963 r.
Elbląg posiada bogatą tradycję jeśli chodzi o realizację czynów społecznych. Zadeklarowane i wykonane przez zakłady, przedsiębiorstwa, instytucje szkoły oraz komitety blokowe prace, przyniosły szereg efektów. W czynach społecznych zainicjowanych przez Komitet Elbląski PZPR i Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w mieście zbudowany został piękny park im. R. Traugutta. Powstało szereg nowych zieleńców, placów zabaw i ośrodków jordanowskich dla dzieci. Dzięki społecznej pracy elblążan z miasta usunięto setki ton gruzu, założono wiele punktów świetlnych. W bieżącym roku akcją czynów społecznych zajmuje się Komitet Czynów Społecznych i Upiększania Miasta. W tej chwili prezydium komitetu zawiera umowy z zakładami pracy i przedsiębiorstwami. I tak np. Spółdzielnia Przemysłu Artystycznego „Plastyk” zobowiązała się przekazać na rzecz miasta sumę 10 tys. złotych, wykonać w czynie społecznym plac zabaw dla dzieci przy ul. Brzeskiej oraz zakupić z własnych funduszów 20 lamp oświetleniowych. Zakłady Drzewne im. Wielkiego Proletariatu uporządkują w pobliżu tejże szkoły brodzik. ZWP wykonają społecznie 100 sztuk wysięgników do lamp ulicznych i przekażą na rzecz miasta sumę 15 tys. złotych. Elbląskie Zakłady Przemysłu Odzieżowego podpisały umowę, że wykonają na posesji przy ul. M.C. Skłodowskiej róg ul. Szopena ogródek jordanowski oraz w okresie 2 lat przekażą na potrzeby miasta 20 tys. złotych. Elektrownia elbląska w ramach czynów społecznych urządzi przy Szkole Podstawowej nr 5 boisko, odda do dyspozycji Prezydium MRN na potrzeby miasta spychacz na okres 30 dni, po 5 dni w miesiącu oraz przekaże 9 tys. złotych. Spółdzielnia Pracy „Metal” zobowiązała się wykonać dla dzieci przy ul. Grochowskiej plac zabaw wraz z brodzikiem oraz przekazać na rzecz miasta kwotę 10 tys. złotych. Szereg prac w czynie społecznym wykonają również poszczególne komitety blokowe.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

nie wiem czy to robicie zlosliwie ale to jest naprawde juz nudne
WD-40 (2003.04.26)

info

0  
  0
a ja sie przy tym b. dobrze bawie
bez (2003.04.26)

info

0  
  0
Wedlug tej relacji mielismy tak wielkie tradycje czynow spolecznych. Czy dzis byloby to mozliwe? Odpowiem od razu : NIE! Bo dzis "zadza pieniadza" jest wartosciowsza od uczynnosci.
czako (2003.04.27)

info

0  
  0
czyn byl dobrowolny,obecnosc-obowiazkowa!
bez (2003.04.28)

info

0  
  0