Przez rozległy las wąskie ścieżki prowadzą pięknym znakowanym szlakiem do Srebrnego potoku, Urwiska Krystyny, Polanki Stasi i szeregu innych godnych zwiedzania punktów turystycznych. Z przykrością należy stwierdzić, że wyznakowany niegdyś przez elbląskich harcerzy szlak turystyczny nie jest otoczony należytą opieką. Dewastacji ulega szczególnie ścieżka na skutek bezkarnej jazdy tak motocyklistów jak i rowerzystów. Czas więc najwyższy, aby PTTK i Prezydium MRN zainterweniowały się tą sprawą celem należytego zabezpieczenia szlaku turystycznego „Bażantarni”. Przede wszystkim Wydział Komunikacji winien wystawić tablice ostrzegawcze oraz przeprowadzić kontrolę, aby przekładnie ukarać amatorów jazdy po ścieżkach, przeznaczonych tylko dla pieszych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter