Za mało mebli

2
28.03.2008
W sklepie meblowym przy ul. 1 Maja w Elblągu codziennie spotkać można gromadkę ludzi, wypatrujących, czy coś nie „nadeszło”, informował Dziennik Bałtycki z 28 marca 1958 r.
Niejeden przecież chciałby uzupełnić swe urządzenie jakimś brakującym sprzętem, albo zgoła urządzić swe mieszkanie na nowo. Niestety, zaopatrzenie, przeszło 75-tysięcznego Elbląga w meble jest ogromnie skąpe. Parę szaf z kompletu, kilka wybrakowanych tapczanów – to tylko można kupić bez trudu, ale nabycie czegoś ładnego, według gustu i potrzeby, o tym przeważnie można tylko marzyć. Z meblami w całej Polsce jest nienajlepiej. Ale czy przypadkiem w Elblągu nie mamy ich aż przesadnie mało?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

gdzie byl ten sklep wie ktos moze?
(2008.03.28)

info

0  
  0
O ile pamiętam sklep z meblami znajdował się na ul. 1-go Maja, tam gdzie późniejszy EMPIK. Była tam w głębi sklepu taka półokrągła, bardzo charakterystyczna wnęka. Sklep miał swój klimat, do dziś go pamiętam - Danuta
(2008.03.28)

info

0  
  0