Współgospodarze miasta

2
30.04.2012
Zakłady Mechaniczne im. K. Świerczewskiego w Elblągu zatrudniają blisko 7 tysięcy pracowników - mieszkańców miasta i powiatu - czytamy w Głosie Elbląga z 30 kwietnia 1962 roku.
Ta poważna liczba pracowników Zamechu, wraz ze swoimi rodzinami, stanowi poważną siłę społeczną uczestnicząc, z każdym rokiem w coraz większym stopniu, we współgospodarzeniu miastem i powiatem. Nie jest to gołosłowne stwierdzenie, bowiem 8 pracowników Zamechu piastuje mandaty radnych w Miejskiej Radzie Narodowej, a 2 mandaty w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Ponadto znaczna liczba pracowników pełni społeczne funkcje w komitetach Frontu Jedności Narodu, blokowych, szkolnych komitetach rodzicielskich - bierze czynny udział w życiu politycznym i społecznym, działa w wielu organizacjach społecznych, kulturalnych i sportowych. I ta działalność jest właśnie tym co w codziennej, powszechnej praktyce życia społecznego określamy mianem - współgospodarzenia miastem, którego jesteśmy mieszkańcami, w którym pracujemy.
   Niewątpliwie poważny udział załogi Zamechu w życiu społecznym miasta i powiatu wynika z istnienia i roli potężnego kombinatu przemysłu ciężkiego jakim stał się obecnie zakład. Dziś Zamech nazywany jest - dzięki osiągnięciom produkcyjnym załogi i roli jaką odgrywa w gospodarce kraju - Nową Hutą Polski północnej i daje powód do dumy nie tylko mieszkańcom Elbląga i powiatu ale i województw północnych Ziem Zachodnich.
   Zamech, jako największy zakład produkcyjny w Elblągu zapisał już na swoim koncie wiele przykładów konkretnej pomocy finansowej i materialnej miastu, szkołom, różnym organizacjom społecznym. Zamech stał się mecenasem wielu inicjatyw i poczynań społecznych, mających doniosłe znaczenie dla gospodarki miasta i powiatu.
   
(Es-pe)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

był zamech a mamy teraz 7tys bezrobotnych. za to zachód ma dobre rynki zbytu. dług rosnie zobaczymy jak dożyjemy jaki bedzie tego tragizmu koniec.
ZAM (2012.05.01)

info

0  
  0
Zamech, ZWP, EZNS itd, itp - wszystkich zobaczycie tu: http://www.tv.elblag.pl/40,3585-elblaskie_pochody_-_lata_60-te.html
(2012.05.01)

info

0  
  0