Więcej telefonów

2
05.02.2010
W drugim kwartale br. przewiduje się zakończenie rozbudowy centrali automatycznej w Elblągu, informował Głos Elbląga z 5 lutego 1960 roku.
Pozwoli to na zwiększenie telefonów o tysiąc numerów. Równocześnie zakończy się rozpoczęta w 1958 roku rozbudowa sieci telefonicznej w rejonie ulic: Beniowskiego, Giermków, Dzierżyńskiego, Grunwaldzkiej i Armii Czerwonej. Umożliwi to załatwienie zaległych zgłoszeń o założenie aparatów telefonicznych, co dotychczas było wykluczone ze względu na nadmierne obciążenie istniejących przewodów.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Z telefonami były wtedy niezłe jazdy co potwierdzić mogą mieszkańcy który takowe telefony mieli wówczas. Zdarzało się słyszeć czyjeś rozmowy podnosząc słuchawkę :D
JASNOŚĆ (2010.02.05)

info

0  
  0
Było też tak że ludzie dla telefonu zamieniali mieszkania.
lutek (2010.02.05)

info

0  
  0