Warto wiedzieć, że...

1
13.05.2011
... wkrótce w Elblągu powstanie kilka nowych ogródków jordanowskich i placów zabaw dla dzieci - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 13 maja 1961 roku.
Pracownia urbanistyczna ustaliła już lokalizacje kilku placów w mieście. Obok parków Kajki, Modrzewie i Traugutta przewiduje się założenie ogrodów jordanowskich przy ul. Komeńskiego, Sienkiewicza i Saperów. Opiekę nad ogródkami i placami zabaw sprawować będą rejonowe komitety blokowe, które zadeklarowały swoją pomoc w uporządkowaniu placów i ich urządzeniu.
   
(a)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Po 50 latach temat ogrodów jordanowskich powrócił niedawno na łamach lokalnych gazet http://dziennikelblaski.wm.pl/czy-za-zawadzie-powstanie-ogrod-jordanowski,4807 I nic się nie zmieniło ?
Uważnie czytający gazety (2011.05.13)

info

0  
  0