Warto wiedzieć, że…

1
08.12.2008
Znikną już wkrótce z placu Słowiańskiego w Elblągu szpecące śródmieście żelbetonowe schrony przeciwlotnicze, informował Dziennik Bałtycki z 8 grudnia 1958 r.
Prezydium MRN uzyskało zgodę na rozebranie schronów i prowadzi obecnie rozmowy z wojskiem, które w czynie społecznym ma dokonać zburzenia żelbetonowych bunkrów. xxx Dobrze gospodarzy się MPRB w Elblągu. Za okres 9 miesięcy przedsiębiorstwo uzyskało ponadplanowy zysk w wysokości 575 tys. zł. Osiągnięcie to zawdzięcza przedsiębiorstwo obniżeniu kosztów, szczególnie na budowach, gdzie uzyskano oszczędności 435 tys. zł. Na kosztach ogólnych zaoszczędzono 119 tys. zł. xxx Według przeprowadzonego spisu w ośmiu kluczowych elbląskich zakładach pracy okazało się, że na zatrudnionych w nich 9.900 osób – 2665 nie posiada ukończonego wykształcenia podstawowego. Co gorsze, mimo prowadzonej akcji propagandowej, pracownicy tych zakładów, ujęci spisem, nie przejawiają większej chęci do uzupełnienia swego wykształcenia. Świadczy zresztą o tym fakt zmniejszającej się z każdym rokiem liczby uczniów w szkole dla dorosłych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Szkoda, ze te schrony zburzono :) Bylaby dzis atrakcja. Kto zna jeszcze jakies stare schrony, ktore sie w naszym miescie zachowaly?
PanMarcepan (2008.12.09)

info

0  
  0