W wylęgarni

1
12.08.2011
W Elblągu przy ul. Ogrodowej znajduje się w nowym budynku Zakład Wylęgu Drobiu - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 sierpnia 1961 roku.
Zakład posiada 11 aparatów wylęgowych, a jednorazowy obkład wynosi ponad 41 tysięcy jaj. Przeciętnie miesięcznie lęgnie się około 43 tysięcy pięknych kurcząt. Takie oto właśnie kurczęta cieszą się olbrzymim popytem wśród hodowców drobiu nie tylko miasta i powiatu elbląskiego, ale i innych powiatów.
   
(a)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A dziś ?XXI wiek i w Elblągu firm jak na lekarstwo. Na palcach obu rąk mozna POliczyć firmy, które "ledwo zipią " a wręcz dogorywają.
ELBLĄG-MiastoŚtraconychSzans (2011.08.12)

info

0  
  0