W kurorcie

2
18.08.2005
W Suchaczu na plaży kosz na śmieci jest tylko jeden i to zawsze zajęty przez sportowców na ruchomą bramkę do piłki nożnej, informował Dziennik Bałtycki z 18 sierpnia 1955 r.
Co niedzielę jedzie tam pół Elbląga. Na plażę. Bo plaża w Suchaczu, to... Przede wszystkim – brud, następnie – głód i wreszcie – smród to jest zapach wcale nie piękny. A dlaczego? Bo tak: Kosz na śmieci jest tylko jeden i to zawsze zajęty przez sportowców na ruchomą bramkę do piłki nożnej. Kiosku żadnego w pobliżu nie ma. Jest wprawdzie bufet dworcowy (od 4 dni nie zaopatrywany) i jest gospoda, a w niej barszczyk bez talerzy i kotlety schabowe bez noży. A ubikacji nie ma w ogóle. A Rada Narodowa jest w Suchaczu? Jest. I też nie je i... Nic więcej! Nie. Tylko śpi.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Minęło pół wieku i ...bez zmian.Może tam ludzie nie chodzą na wybory samorządowe i władz lokalnych nie ma?
ZosiaHertz (2005.08.18)

info

0  
  0
Ale wtedy przynajmniej bylo piwo Elblag- Zdroj
(2005.08.18)

info

0  
  0