W Elblągu spada ilość wykroczeń

2
05.08.2011
Intensywna praca wychowawcza Milicji Obywatelskiej i organizacji społecznych w Elblągu zaczyna przynosić rezultaty - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 5 sierpnia 1961 roku.
W stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku ilość spraw, skierowana w I półroczu br. do kolegium karno-administracyjnego, spadła o 45 procent. W pierwszym rzędzie spadek ten dotyczył wykroczeń drogowych. Dzieje się to dzięki coraz bardziej operatywnej pracy służby drogowej MO, która stosuje rożne formy , od przestrogi i upomnienia poprzez mandat aż do skierowania sprawy na drogę postępowania karno-administracyjnego.
   W bieżącym roku do kolegium skierowano ogółem 665 spraw, z czego między innymi 208 dotyczyło wykroczeń z ustawy antyalkoholowej, 143 - wykroczeń na drogach, 50 - przepisów sanitarnych i 44 nie nie honorowania przepisów o kontroli ruchu ludności i ewidencji. W tym też okresie kolegium wymierzyło ogółem grzywny w wysokości 73 tys. złotych, z czego ściągnięto już 62 tysiące złotych. A więc w dziedzinie egzekwowania grzywien nastąpiła duża poprawa.
   
   
(ros)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

kiedyś MO, ZOMO, ORMO dzisiaj POLICJA ma te same metody informowania o "sukcesach". Co roku przestępczośc sapada. Patrząc na te brednie można odnieść wrażenie że wyłapali już przestępców do roku 2978
arcykomisarz (2011.08.05)

info

0  
  0
Pamiętam te czasy. Było to możliwe. To spokojny okres życia w mieście. Dzisisaj za to nie mam żadnej spokojnej nocy.
kropla (2011.08.09)

info

0  
  0