Jeszcze do niedawna w Zasadniczej Szkole Odzieżowej w Elblągu, jak i w szkołach innych miast, uczono wyłącznie produkcji taśmowej. Rzecz prosta, że system taki nie sprzyjał rozwojowi zdolności artystycznych i dobrego smaku.
Obecnie kierownictwo szkoły zerwało z tymi metodami, wychodząc z założenia, że „partaczy” mamy dość, brak jest natomiast ludzi o wyrobionym smaku artystycznym. Polecono więc uczennicom klasy III-a opracować własne modele sukien balowych, które miały być zaprezentowane na specjalnym pokazie mody. Przez szereg tygodni dziewczęta pod kierownictwem Julianny Kotowicz opracowywały i wykonywały własne koncepcje sukienek balowych. W dniu 25 stycznia zademonstrowały je na pokazie, który okazał się bardzo udany.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter