Tydzień honorowego krwiodawstwa

1
09.11.2011
W wielu wypadkach człowiekowi można uratować życie tylko przez transfuzję krwi - czytamy w Głosie Elbląga z 9 listopada 1961 roku.
A tego leku nie wytworzą żadne zakłady farmaceutyczne, jego producentem jest wyłącznie organizm zdrowego człowieka. Dla popularyzacji w społeczeństwie zagadnień związanych z krwiodawstwem utworzono w Gdańsku wojewódzką komisję do spraw honorowego krwiodawstwa. Jest to organ społeczny. Na jego czele stanął znany na Wybrzeżu naukowiec, prof. H. Kania z Akademii Medycznej. W skład komisji wchodzą przedstawiciele KW PZPR, służby zdrowia i PCK. Na wczorajszym posiedzeniu komisji ustalono, że w dniach od 13 do 19 bm. trwać będzie na Wybrzeżu tydzień honorowego krwiodawstwa, wypełniony licznymi imprezami propagandowymi.
   
(A.P)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czy gdzieś poza Polską i ewentualnie blokiem wschodnim praktykuje się coś takiego jak honorowe krwiodawstwo?
(2011.11.09)

info

0  
  0