Turbina TK-50

7
14.04.2011
Jedną z największych turbin, produkowanych przez elbląski "Zamech", jest turbina energetyczna o mocy 50 MW - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 14 kwietnia 1961 roku.
Wytworzona przez nią energia elektryczna wystarczy na oświetlenie uprzemysłowionego miasta, liczącego pół miliona mieszkańców. Do chwili obecnej "Zamech" wyprodukował już trzy turbiny tego typu, które zostaną zainstalowane w budującej się elektrowni Konin. Czwarta turbina z tej serii opuści hale produkcyjne "Zamechu" jeszcze w pierwszym półroczu br.
   W tym też roku załoga "Zamechu" zbuduje prototyp nowego kolosa. Będzie nim turbina prawie trzykrotnie większa od dotychczas produkowanych "pięćdziesiątek", oparta na licencji angielskiej o mocy 125 MW. W planie docelowym przewidziana jest produkcja turbin olbrzymów o mocy 300 MW.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

jakie jest średnie zapotrzebowanie Elbląga na prąd ??
onazis (2011.04.14)

info

0  
  0
Zapewne mniejsze niż generuje nasza elektrownia http://www.energa-kogeneracja.pl/parametry.html
(2011.04.14)

info

0  
  0
hmm turbina kondensacyjna 50 MW:)
d2240 (2011.04.14)

info

0  
  0
chwała elbląskiem naukowcom, konstruktorom i wykonawcom tych turbin. zostaliśmy sprzedani za diab. .srebrniki. a zadłużenie narodu wynosi już ponad 800miliardów zł. chwała styropianowcom.
BYŁY PRAC ZAM (2011.04.14)

info

0  
  0
Jako jedyny zakład w Polsce nie zadbał o prawa pracownicze. .. .w trakcie umowy sprzedaży. Decydenci, ci z zakładu i solidarności dla szybkości akcji położyli przyszłość ludzi i miasta. Doktryna prywatyzacji zaślepiła ich i pewnie co innego. .. Trwałość maszyn energetycznych tych z Zamechu jest imponująca. Pracują jeszcze turbiny ponad sześćdziesięcioletnie. ALSTOM i ABB okrawki po kolosie. .. dorabiają pracochłonne i niskopłatne elementy. Wsparcie miasta raczej symboliczne, poza tym iż nas trują nadal. .. .mimo nowoczesnej odlewni i nowoczesnych materiałów chińskie badziewie wypiera nasze produkty. .. .chyba, że ktoś nie ma miłości do jednorazówek. .. tak jak ja do kapci z daiśmana- rozleciały się po tygodniu. .. a były aż za całe 12 PLN.
klm (2011.04.14)

info

0  
  0
Kupuj nasze a nie Chińskie, dasz naszym pracownikom zatrudnienie. A z resztą się zgadzam i przyznaję ci rację.
(2011.04.14)

info

0  
  0
rozwalili taki zakład w imię prywatyzacji. Nie zapomnę wam tego panowie o znanych nazwiskach
były z ZAMECHU (2011.04.15)

info

0  
  0