Wytworzona przez nią energia elektryczna wystarczy na oświetlenie uprzemysłowionego miasta, liczącego pół miliona mieszkańców. Do chwili obecnej "Zamech" wyprodukował już trzy turbiny tego typu, które zostaną zainstalowane w budującej się elektrowni Konin. Czwarta turbina z tej serii opuści hale produkcyjne "Zamechu" jeszcze w pierwszym półroczu br.
W tym też roku załoga "Zamechu" zbuduje prototyp nowego kolosa. Będzie nim turbina prawie trzykrotnie większa od dotychczas produkowanych "pięćdziesiątek", oparta na licencji angielskiej o mocy 125 MW. W planie docelowym przewidziana jest produkcja turbin olbrzymów o mocy 300 MW.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter