Trzeba zwiększyć skup

2
26.11.2008
Elbląska PSS na zaplanowanym w październiku br. 40 tys. butelek monopolowych i 20 tys. butelek po winie, skupiła jedynie 16 tys. i 3 tys. butelek, informował Dziennik Bałtycki z 26 listopada 1958 r.
Podobnie wygląda sytuacja w Elbląskich Zakładach gastronomicznych, które na zaplanowanych 12,5 tys. butelek dostarczyły jedynie 7 tys. Ze skupu butelek w październiku wywiązał się tylko MHD, dostarczając na zaplanowanych 58 tys. butelek, ponad 60 tys. Ponieważ od ilości skupionych butelek zależne jest w pewnej mierze zaopatrzenie Elbląga we wszelkie płyny i napoje, sprzedawane w butelkach, nieodzowne jest zwiększenie skupu pustych butelek.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

odwieczny polski problem: butelki a sprawa polska. .. ciekawe jak to dzisiaj jest z tym planowaniem - misiek
(2008.11.26)

info

0  
  0
Z jednej strony planowanie z drugiej ciężko było wtedy sprzedać butelki. Każdamusiała być dokładnie umyta i wyczyszczona z etykiet i laku. Ajenci nigdy nie mieli gotówki. Myślę, że forsę sami przepijali. Walających się butelek było mnóstwo. Tak jak dzisiaj plastykowych.
(2008.11.27)

info

0  
  0