Trzeba wznowić komunikację do elbląskiej Bażantarni

3
21.05.2008
W ciągu ubiegłych lat sprawa odbudowy linii tramwajowej z Elbląga do Bażantarni była niejednokrotnie poruszana, informował Dziennik Bałtycki z 21 maja 1958 r.
Niestety, kończyło się zawsze na stwierdzeniu, że rzeczywiście do odległego od miasta parku należałoby doprowadzić tramwaj lub autobus, no i… tysiące mieszkańców miasta jak wędrowały do Bażantarni piechotą, tak dalej wędrują. Dojeżdżają tylko ci, którzy posiadają własne środki lokomocji. Na tym jednak cierpią piechurzy i dzieci, których dosłownie zasypują tumany kurzu nie mówiąc już o niebezpieczeństwie przejechania, grożącym szczególnie dzieciom. Dlatego wnioski, jakie wysunięto podczas jednego z ostatnich spotkań radnych miejskich z ludnością miasta w Prezydium MRN, sformułowane w żądaniu odnowienie linii tramwajowej do Bażantarni, oświetlenia drogi pomiędzy parkiem i miastem oraz skierowanie ruchu kołowego do Bażantarni boczną drogą – zasługują na poparcie i szybkie zrealizowanie.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

teraz tez by mogli cos pomyslec i zadzialac chociaz niepowiem bo jak sie idzie na spacer do bazanta to sie idzie ale czasem by sie przydalo zeby podjechac tam albo nawet chociaz wrocic z tamtad
(2008.05.22)

info

0  
  0
trzeba wznowić dla tego każdy kto kilka pod ten lik oddaje aotomatycznie gołos pod petycją do prezydenta miasta Elbląg http://bastianscity.myminicity.com/
bastian (2008.05.22)

info

0  
  0
trzeba to zrobić
bastian (2008.05.22)

info

0  
  0