Tramwaje miejskie przed zimą

2
18.12.2006
Ubiegłej zimy tramwaje nie zdały w pełni egzaminu, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 18 grudnia 1956 r.
Zainteresowanie społeczne sprawą komunikacji miejskiej w Elblągu narasta w miarę spadku temperatury. Nic w tym dziwnego, gdyż ubiegłej zimy tramwaje nie zdały w pełni egzaminu. Jaki jest stan w obecnym czasie? Na 32 wozy silnikowe, MPK posiada 20 wozów w pełni przygotowanych technicznie do zimy. Reszta stanowi rezerwę. Ponadto MPK ma otrzymać w najbliższym czasie 6 wozów silnikowych z Warszawy. Ilość ta stanowi gwarancję utrzymania ruchu na wszystkich liniach. Gorzej przedstawia się sprawa ogrzewania wozów. W czasie mrozów ogrzewane będą tylko te wozy, które posiadają kompletne urządzenie ogrzewalnicze. Do pozostałych wozów brakuje części wymiennych. Warsztaty MPK wyremontowały solarkę i pług śnieżny. Dużą pomocą stanie się skompletowana już brygada odśnieżna, której zadaniem będzie utrzymanie torowiska w należytym stanie. Brygada ta jest opłacana ze specjalnego funduszu interwencyjnego.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Za 25 lat nowe "zielone tramwaje" tez nie będą grzały, a czy tyle wytrzymają?
jedrek (2006.12.22)

info

0  
  0
jedrek za 25 lat to twoje slowa beda swiete;P Wesolych swiat!!
ya (2006.12.24)

info

0  
  0