Taksówka - widmo

9
18.02.2010
Taksówka - widmo
Rys. Grzegorz Konopski.
Po ulicach Elbląga kursuje - chyba, że się w międzyczasie rozleciała! - prywatna taksówka nr 22, która zasłużyła sobie w pełni na miano widma, informował Dziennik Bałtycki z 18 lutego 1960 roku.
Widma dlatego, że widocznie nie zauważyły jej dotąd liczne w Elblągu patrole Służby Ruchu MO. Jakże bowiem inaczej wytłumaczyć fakt, że taksówka, której karoseria trzeszczy we wszystkich fugach, która ma zarwana podłogę i której silnik - mimo zapewnień kierowcy, że „dobrze chodzi” - razi swoim stukaniem nawet ucho laika, nie została dotąd wycofana z ruchu?
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Minęło 50 lat, a takie taksówki nadal jeżdżą!!!
(2010.02.18)

info

0  
  0
pokaż?
(2010.02.18)

info

0  
  0
Przyjdż, zarób na nowy sprzęt jeżdżący!
(2010.02.18)

info

0  
  0
kup se sam auto
tojatylkojainiktwięcej (2010.02.19)

info

0  
  0
Taxi plus, ma wiele takich
(2010.02.20)

info

0  
  0
Tylko z Taxi Plus za 7 zeta wszędzie cie dowiezie, mili sympatyczni kierowcy 9625.Pytaj o zniżke. Masz 7 zeta z PLUSEM wszędzie dojedziesz
klient taxi (2010.02.20)

info

0  
  0
pamiętam to Wanika "dwadcat dwa" legęda Elbląga
(2010.02.20)

info

0  
  0
To był samochód Gomułki.
(2010.02.21)

info

0  
  0
W sumie. .. .. Nic się nie zmieniło. Za wyjątkiem tego, że taxiarze jeżdżą po Elblągu jak święte krowy, nie patrzą na nic i na nikogo. Wymuszenia w ruchu drogowym są u nich na porządku dziennym.
Wredny (2010.02.23)

info

0  
  0