Tabliczki z odpustu

1
26.03.2010
Długo czekały niektóre ulice elbląskie z nazwami, informował Dziennik Bałtycki z 26 marca 1960 roku.
Nareszcie je otrzymały. Cieszyć by się wypadało z tej okazji GDYBY... Tak, gdyby nie JAKOŚĆ i WYGLĄD tych tabliczek. Dobre to na jakaś prowizorkę w jakimś grajdołku. Kto nie wierzy - niech sam zobaczy. Gdzie? Choćby na Alei Tysiąclecia. Obejrzenie polecamy w pierwszym rzędzie istniejącej ponoć specjalnej KOMISJI, mającej czuwać nad estetyką miasta.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

wg starych zdjęc królewiec to było wspaniałe i piękne miasto, teraz praktycznie nie ma co oglądać-potężny pomnik kalinina, który jest bohaterem rosjan. .. .nieznających historii swych bohaterów/a kto im powie prawde/ jeszcze powinien być /jak nie rozebrali/ pochylony szkielet budynku /miał być siedzibą k p z r /postawiony na katakumbach, niesamowicie szerokie ulice i wszędzie asfaltowe chodniki.
(2010.04.05)

info

0  
  0