Ta nauka przyda się dziewczętom

6
01.06.2007
Zgodnie z zarządzeniem ministra oświaty, w Elblągu otwarta zostaje Zasadnicza Szkoła Gospodarcza z trzyletnim okresem nauczania takich m. in. przedmiotów jak szycie, rysunki, porządki domowe, pranie i w kl. 3 – pielęgnacja niemowląt, informował Dziennik Bałtycki z 1 czerwca 1957 r.
Absolwentki nowej szkoły przygotowane więc będą zarówno do prowadzenia żywienia zbiorowego (dotychczasowy kierunek Technikum Gastronomicznego), jak i do zajęć gospodarczych w domu. Niezmiernie pożyteczna ta placówka uruchomiona jest w celu rozładowania innych szkół zawodowych, których absolwentki mają trudności z późniejszym zatrudnieniem. Dla tych dziewcząt, które pragną w przyśpieszonym tempie zdobyć konieczne wiadomości i umiejętności z zakresu zajęć domowych tworzone będą roczne kursy gospodarcze. Przyjmować się na nie będzie maturzystki szkół ogólnokształcących. Wszystkie te nowe inicjatywy nie naruszą, oczywiście, w niczym programu ani samoistnienia dotychczasowego Technikum Gastronomicznego, które pozostaje nadal bez żadnych zmian organizacyjnych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dzisiejszym wykolczykowanym lafiryndom pokrytym tatuażami jak prostytutki przydałoby się na takich zajęciach spędzić trochę czasu. Spotykam dziewczyny które w kuchni to jedynie potrafią wodę zagotować.
heniek78 (2007.06.01)

info

0  
  0
dokladnie tak jak wyzej podane, tylko bez tych prostytutek:P
(2007.06.01)

info

0  
  0
A ja mam 25 lat i żadną lalą nie jestem, co nie znaczy że czegoś mi brakuje. Po liceum poszłam do pracy, potem na studia zaoczne, zdobyłam zawód, wyprowadziłam się od rodziców i dopiero wtedy nauczyłam samodzielności i gospodarności. Gotuję całkiem dobrze, bo lubię - a nie muszę, sprzątam, bo lubię czystość. A ostatnio pozwoliłam sobie na zakup maszyny, bo szycie od zawsze mnie interesowało. Nie potrzebna mi była do tego żadna szkoła, książki i chęci wystarczyły, bo tworzyć cuda. I to mnie najbardziej cieszy.
Mola (2007.06.02)

info

0  
  0
Mola zostań moją zoną:)))))...
szukam żony:) (2007.06.02)

info

0  
  0
No i jak tu nie pomylić defloracji z inicjacją.
AborygenMiejscowy (2007.06.05)

info

0  
  0
Swoją żonę musiałem wszystkiego nauczyć, teraz jedynie prowadzę czynności nadzorczo-kontrolne...to jest życie...hehehe
karjak (2007.06.11)

info

0  
  0