Absolwentki nowej szkoły przygotowane więc będą zarówno do prowadzenia żywienia zbiorowego (dotychczasowy kierunek Technikum Gastronomicznego), jak i do zajęć gospodarczych w domu.
Niezmiernie pożyteczna ta placówka uruchomiona jest w celu rozładowania innych szkół zawodowych, których absolwentki mają trudności z późniejszym zatrudnieniem.
Dla tych dziewcząt, które pragną w przyśpieszonym tempie zdobyć konieczne wiadomości i umiejętności z zakresu zajęć domowych tworzone będą roczne kursy gospodarcze. Przyjmować się na nie będzie maturzystki szkół ogólnokształcących.
Wszystkie te nowe inicjatywy nie naruszą, oczywiście, w niczym programu ani samoistnienia dotychczasowego Technikum Gastronomicznego, które pozostaje nadal bez żadnych zmian organizacyjnych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter