Sztuczne lodowisko

3
17.10.2005
Elbląg jest, obok Warszawy, najsilniejszym w kraju ośrodkiem jazdy szybkiej na lodzie, informował Dziennik Bałtycki z 17 października 1955 r.
Niedawno została powołana do życia Miejska Sekcja Łyżwiarska. W dyskusji, która wywiązała się po referacie sprawozdawczym przewodniczącego sekcji wojewódzkiej Świderskiego, poruszono m. i. niezmiernie interesujący temat budowy sztucznego lodowiska w Elblągu. Sprawa ta jest właściwie w chwili obecnej przesądzona na korzyść Gdańska. Uczestnicy zebrania jednak wypowiedzieli się przeciwko takiej koncepcji, podkreślając jedynie słuszne, ze sportowego punktu widzenia, rozwiązanie, jakim byłaby budowa lodowiska w Elblągu. Przemawia za tym niewątpliwie fakt długoletniej tradycji naszego miasta w jeździe szybkiej na łyżwach, dzięki czemu, obok wydania tak wybitnych zawodników, jak Potapowicz-Seroczyńska, Majcher- Pilejczykowa, Leonowicz, Opaliński, Kalbarczyk, Matuszewski czy Walendziak Elbląg posiada odpowiednio liczną i doświadczoną kadrę działaczy, sędziów i trenerów, których nie ma w ogóle Gdańsk, a którzy jedynie mogą zagwarantować należyte i celowe wykozrystanie cennego obiektu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Od pomysłu do realizacj..... 50 lat :D
goofer (2005.10.17)

info

0  
  0
50 lat minęło... przez które odstawaliśmy coraz bardziej. Ale teraz ...
Piotr (2005.10.17)

info

0  
  0
dlugoletnich tradycji? Przeciez Polacy w Elblagu byli od 10 lat, a watpie by w 1945 i kolejnych paru latach akurat jazda na lyzwach byla im w glowie... :P
Elblazanin (2005.10.18)

info

0  
  0