Jak informuje dyrektor naczelny Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Elblągu Zygmunt Jaworski, dyrekcja przedsiębiorstwa przystąpiła do rozpatrywania wniosków zmierzających do zlikwidowania tłoku w godzinach szczytu.
Rozmowy na temat czasu rozpoczynania i koÅ„czenia pracy w niektórych miejscowych przedsiÄ™biorstwach, trwajÄ… już od 1961 r. Przez szereg lat nie można byÅ‚o przekonać zainteresowanych o sÅ‚usznoÅ›ci sprawy. PowoÅ‚ywano siÄ™ zwykle na tak zwane „obiektywne” trudnoÅ›ci uniemożliwiajÄ…ce wprowadzenie jakichkolwiek zmian w harmonogramie. W 1962 r. Miejska Komisja Planowania Gospodarczego ustaliÅ‚a listÄ… zakÅ‚adów, które powinny wprowadzić zmianÄ™ godzin pracy. ZnalazÅ‚y siÄ™ tu m.in. Zamech, ZakÅ‚ady Piwowarsko – SÅ‚odownicze, ZakÅ‚ady im. Wielkiego Proletariatu, Elektrownia, Spółdzielnia „Plastyk”, ZakÅ‚ady PrzemysÅ‚u Odzieżowego „Truso”, Spółdzielnia im. M. Buczka oraz Technikum Mechaniczne.
W 1962 r. ukazało się zarządzenie Miejskiej Rady Narodowej w sprawie unormowania godzin rozpoczynania pracy w zakładach Elbląga znajdujących się w zasięgu komunikacji miejskiej. I wreszcie w dniu 21 stycznia br., odbyła się konferencja dyrektorów zainteresowanych przedsiębiorstw, zwołana przez MPK.
JeÅ›li wiÄ™c postulaty MPK zostanÄ… przyjÄ™te – a na to siÄ™ zanosi – to za dniem 1 lutego br. kilka najwiÄ™kszych przedsiÄ™biorstw ElblÄ…ga zmieni godziny pracy. Warto podkreÅ›lić, że kilka spoÅ›ród wspomnianych zakÅ‚adów znajduje siÄ™ na trasie jednego ciÄ…gu komunikacyjnego (Zamech, Elektrownia, browar, ZWP, „Odzieżówka”, Plastyk) i nic dziwnego, że rozpoczynanie pracy o jednej godzinie powoduje wzmożony tÅ‚ok w tramwajach i autobusach.
O wynikach i ostatecznych ustaleniach poinformujemy czytelników.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter