Świetlica dworcowa - pożyteczna placówka

1
05.12.2013
Czternaście lat liczy sobie świetlica dworcowa dla młodzieży szkolnej w Elblągu - czytamy w Głosie Elbląga z 5 grudnia 1963 roku.
Czy jest potrzebna i czy spełnia swoją rolę? Mogą o tym powiedzieć uczniowie elbląskich szkół zamieszkali poza Elblągiem, w Malborku, Tczewie, Pasłęku. W zimie otrzymują tu gorącą herbatę, w bibliotece znajdą obowiązująca lekturę szkolną, liczne pomoce naukowe. Można więc odrobić spokojnie lekcje w oczekiwaniu na pociąg. A dla żądnych rozrywki jest telewizor, radio, gry stolikowe. Świetlicę odwiedza przeciętnie ponad stu uczniów. Świetlica dworcowa dla młodzieży szkolnej, spełnia bardzo ważną rolę. Jest prawdziwą przystanią dla tej młodzieży, która uczy się w trudnych warunkach dojazdowych i wiele czasu musi tracić na podróż.
   
(jk)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

w latach 60tych była świetlica, restauracja, a teraz ? puste pomieszczenia(bo czynsze absurdalne ) i trzy kioski w których ten sam repertuar. .. ..
(2013.12.15)

info

0  
  0