Skutki mrozu

2
06.02.2006
Mróz spowodował zakłócenia w komunikacji tramwajowej, w wyniku czego wielu pracowników spóźniło się do biur i przedsiębiorstw, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 6 lutego 1956 r.
Wielka fala mrozów, jaka nawiedziła Polskę, zakłóciła normalny tak życia również i w Elblągu. Liczne awarie zanotowano w sieci wodociągowej MZBM przyjmuje dziennie ponad 20 zgłoszeń o pęknięciu rur. Hydrauliczne brygady MZBM znajdują się w stałym pogotowiu i usuwają uszkodzenia. 1 bm. W godzinach rannych nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej dla głównych filarów wodociągowych oraz pomp na ujęciach wody. Uszkodzenie zostało zlikwidowane przez brygadę remontową elektrowni. Wskutek mrozów przerwane zostały w większości prace remontowe brygad MPRB. Pomimo zabezpieczenia zimowego na licznych budowach pozamarzały materiały budowlane jak zaprawa murarska, glina itp. Mróz spowodował również zakłócenia w komunikacji tramwajowej, w wyniku czego wielu pracowników spóźniło się do biur i przedsiębiorstw. Pełne ręce roboty ma przychodnia chirurgiczna. W środę do godz. 11 udzielono pomocy 50 osobom z odmrożonymi uszami, rękami i nogami. Najdotkliwiej odczuli skutki mrozu „eleganci” chodzący bez nakryć głowy. Poważna jest absencja młodzieży w szkołach. Np. w szkole nr 5 przyszło na lekcje zalewie 10 proc. dzieci. W innych szkołach frekwencja waha się od 15-20 proc. Dzięki staraniom Komitetów Rodzicielskich dzieci otrzymują w szkołach gorącą herbatę. Z uwagi na małą ilość dzieci zamiast lekcji prowadzone są zajęcia świetlicowe.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

o jakiej mówicie absencji,jak sa ferie.....:(
(2006.02.06)

info

0  
  0
Przed mówco - zanim coś napiszesz - przeczytaj i zastanów się dobrze - artykuł to historia z przed 50ciu laty
Prezo (2006.02.06)

info

0  
  0