Sklep garmażeryjny

2
06.08.2008
Od dłuższego czasu dyrekcja Miejskiego Handlu Mięsem czyni starania o uruchomienie sklepu garmażeryjnego, informował Głos Elbląga z 6 sierpnia 1958 r.
Plany dyrekcji nie mogły jednak być zrealizowane, ponieważ brak było odpowiedniego lokalu w centrum miasta. Ostatnio – jak się dowiadujemy – Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, przyznało MHM 300 tysięcy zł na ten cel. Z przyznanych funduszy dyrekcja MHM kupiła już lokal sklepowy w pawilonie rzemiosła przy ul. Parkowej, róg Traugutta. Pozostałe pieniądze przeznaczono na kupno urządzeń sklepowych. Jak nas zapewnia dyrekcja MHM sklep garmażeryjny będzie urządzony nowocześnie i posiadać będzie wszystkie urządzenia chłodnicze. Sklep, który uruchomiony zostanie w IV kwartale prowadzić będzie sprzedaż wyrobów garmażeryjnych na wynos, oraz konsumpcję na miejscu. Wyroby garmażeryjne do sklepu produkowane będą przez przetwórnie MHM pod kierownictwem znanego fachowca z tej dziedziny – mistrza Stanisława Waluka. W bieżącym miesiącu przy ul. Mickiewicza, róg Polnej otwarty zostanie po kapitalnym remoncie sklep mięsny, wyposażony w lodówki i lady chłodnicze.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

chciałabym dzisiaj zajść do takiego sklepu garmażeryjnego, ale nie mięsnego tylko właśnie ze świetnę garmażerką - a tu takiego nie uświadczysz - ninka
(2008.08.06)

info

0  
  0
Ninka!!! Niechcący podsunęłaś wspaniały pomyśł na otwarcie nowej działalności gospodarczej. Faktycznie, w Elblągu czegoś takiego nie ma! To ma rację bytu! I może przynosić dochody! Bomba
krzysio (2008.08.08)

info

0  
  0