Zaproszono ponad 70 osób, reprezentujących wszystkie dziedziny kulturalno-oświatowe. Zajmą się one sprawą aktywizacji życia kulturalnego miasta i powiatu elbląskiego.
Przygotowany prowizoryczny program obrad przewiduje m. in. rozwiązanie takich problemów jak przejęcie przez prezydium MRN teatrów, kin, a przez Miejską Bibliotekę Publiczną związkowych księgozbiorów i urządzeń bibliotecznych oraz zwiększenie ilości punktów w wypożyczalni książek itp. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na rozwój ruchu amatorskiego. Chodzi również o rozwiązywanie problemu oddziaływania zespołów amatorskich na zaniedbaną wieś, a to celem zwiększenia zainteresowania kulturą chłopów i młodzieży. Do ważnych punktów obrad należeć będzie ustalenie współpracy pomiędzy oddziałem kultury a związkami zawodowymi oraz rozwiązanie trudności finansowych. Przewiduje się, że ulegną likwidacji zamknięte świetlice zakładowe, a fundusze zakładowe przeznaczone na rozwój kultury przekazywane będą do dyspozycji oddziału kultury, który najlepiej orientuje się w zakresie potrzeb finansowych.
Jak wynika z dotychczasowych spostrzeżeń – obrady zapowiadają się niezwykle burzliwie i należy się spodziewać, że przyniosą konkretne rezultaty w postaci rozwiązywania wielu trudnych dotąd, problemów kulturalnych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter