Sejmik kulturalny

2
13.02.2007
Z inicjatywy oddziału kultury Prezydium MRN wyznaczony został na dzień 17 bm. pierwszy w historii miasta, sejmik kulturalny, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 13 lutego 1957 r.
Zaproszono ponad 70 osób, reprezentujących wszystkie dziedziny kulturalno-oświatowe. Zajmą się one sprawą aktywizacji życia kulturalnego miasta i powiatu elbląskiego. Przygotowany prowizoryczny program obrad przewiduje m. in. rozwiązanie takich problemów jak przejęcie przez prezydium MRN teatrów, kin, a przez Miejską Bibliotekę Publiczną związkowych księgozbiorów i urządzeń bibliotecznych oraz zwiększenie ilości punktów w wypożyczalni książek itp. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na rozwój ruchu amatorskiego. Chodzi również o rozwiązywanie problemu oddziaływania zespołów amatorskich na zaniedbaną wieś, a to celem zwiększenia zainteresowania kulturą chłopów i młodzieży. Do ważnych punktów obrad należeć będzie ustalenie współpracy pomiędzy oddziałem kultury a związkami zawodowymi oraz rozwiązanie trudności finansowych. Przewiduje się, że ulegną likwidacji zamknięte świetlice zakładowe, a fundusze zakładowe przeznaczone na rozwój kultury przekazywane będą do dyspozycji oddziału kultury, który najlepiej orientuje się w zakresie potrzeb finansowych. Jak wynika z dotychczasowych spostrzeżeń – obrady zapowiadają się niezwykle burzliwie i należy się spodziewać, że przyniosą konkretne rezultaty w postaci rozwiązywania wielu trudnych dotąd, problemów kulturalnych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kultura nigdy nie miała łatwo - niebieski
(2007.02.13)

info

0  
  0
- chłopi też nie - ryzol
(2007.02.13)

info

0  
  0