Rozpoczął się rok szkolny
Rys. Grzegorz Konopski
Pomimo deszczowego ranka, ulice Elbląga zaroiły się wczorajszego ranka tłumem młodzieży szkolnej. Granatowe mundurki chłopców, fartuszki dziewcząt, pierwszoklasiści z tornistrami zapełnili elbląskie tramwaje i ulice. We wszystkich szkołach elbląskich rozpoczął się rok szkolny, informował Głos Elbląga z 4 września 1959 r.