Pszczoły już w ruchu

1
11.03.2011
Łagodna tegoroczna zima i panujące już od dłuższego czasu ciepło zbudziło ze snu zimowego pszczoły - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 10 marca 1961 roku.
W Elblągu zaobserwowano pierwszy oblot pszczół już 17 lutego, co uznać należy za wyjątkowo wczesne. nawet starzy pszczelarze nie pamiętają, aby w lutym pszczoły rozpoczynały obloty. Obecnie, rozpoczynając pracowity sezon, pszczoły oblegają gromadnie kwitnące krzewy, leszczyny i wierzby. Jeśli nie nastąpi gwałtowne ochłodzenie i lato będzie sprzyjać, to spodziewać się należy w roku bieżącym bardzo pomyślnych zbiorów miodu.
   
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

w tym roku pszczoły zdążyły się oblecieć. m asowo oczyszczają ule z pszczół które padły w zimie. matki pszczele już zaczęły składać jajeczka z których po 23 dniach wylęgną się młode pszczoły. mimo, że jest zimno wylatują z uli w poszukiwaniu wody i pyłku. w sumie dość dużo rodzin jest słabych, i dość dużo zginęło przez ciężką zime. ale taka jest przyroda i taki mamy klimat, na to nie mamy na szczęśćie wpływu.
PSZCZELARZ (2011.03.21)

info

0  
  0