Przemysłowy Elbląg za czasów panowania kapitalistów niemieckich był jedynie częściowo skanalizowany zwłaszcza dzielnice robotnicze były pozbawione sieci wodno-kanalizacyjnej.
Kilka lat temu opracowany został generalny projekt wstępny rozbudowy i odbudowy sieci wodnokanalizacyjnej miasta Elbląga, w którym uwzględniono zarówno potrzeby mieszkańców, jak też i przemysłu. Projekt ten został zatwierdzony przez Ministerstwo Gospodarki Komunalnej i od połowy 1954 r. jest realizowany. Do końca ubiegłego roku Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Wodno-Kanalizacyjnych założyło, względnie wymieniło ponad 5 tys. m. rurociągów z Elblągu.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter