Prezenty od wojska

28.11.2006
Wojsko przekazuje swoje obiekty ludności cywilnej, informował Dziennik Bałtycki z 28 listopada 1956 r.
Specjalna komisja partyjno-społeczna prowadzi na terenie Wybrzeża gdańskiego prace związane z przekazaniem na potrzeby ludności cywilnej różnych obiektów, dotychczas użytkowanych przez wojsko. W miejscowościach , jak Malbork, Starogard, Gdańsk i Tczew wojskowe komendy rejonowe postanowiono przenieść na tereny koszar, zaś zajmowane przez nie budynki przekazać na mieszkania. Duże znaczenie dla mieszkańców Elbląga i powiatu będzie miało przekazanie służbie zdrowia szpitala wojskowego z pełnym wyposażeniem. Jednocześnie do dyspozycji MRN w Elblągu przekazano dużą halę przy ul. Świerkowej.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter