Powiększony księgozbiór biblioteki miejskiej

03.01.2007
Biblioteka Miejska otworzy nową filię przy ul. Dzierżyńskiego (naprzeciw MPK), gdzie znajdzie pomieszczenie wypożyczalnia dla dorosłych oraz wypożyczalnia wraz z czytelnią dla dzieci, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 3 stycznia 1957 r.
Od szeregu lat władze miejskie w Elblągu czyniły starania o rewindykację zbiorów dawnej elbląskiej Biblioteki Miejskiej. Obecnie wrócił do Elbląga stary księgozbiór liczący 4.000 tomów, pozyskanych z Instytutu Morskiego w Gdańsku. Ten fakt pozwoli już w I kwartale bieżącego roku otworzyć w bibliotece specjalny dział naukowy. Przy okazji dodajmy, że Biblioteka Miejska otworzy nową filię przy ul. Dzierżyńskiego (naprzeciw MPK), gdzie znajdzie pomieszczenie wypożyczalnia dla dorosłych oraz wypożyczalnia wraz z czytelnią dla dzieci. Książek nie zabraknie – ostatnio kierownictwo biblioteki zakupiło około 9.000 tomów za kwotę 126 tysięcy złotych.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter