Pod sÄ…d opinii publicznej

3
26.01.2007
12-letni Edmund S. z Tokmicka, chodził w stanie nietrzeźwym po ulicy, nie mogąc trafić do domu. Wobec tego zaopiekowali się nim funkcjonariusze MO i odprowadzili do domu, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 26 stycznia 1957 r.
Wypadek ten zdarzyÅ‚ siÄ™ już dość dawno, bo 31 grudnia ub. roku, ale jest tak typowy dla niektórych ludzi, że warto teraz, po zakoÅ„czeniu dochodzenia powrócić do tej sprawy. Åšwiadczy ona bowiem najlepiej o stosunku niektórych ludzi do funkcjonariuszy MO i stosunku do nieletnich. 12-letni Edmund S. z Tokmicka, chodziÅ‚ w stanie nietrzeźwym po ulicy, nie mogÄ…c trafić do domu. Wobec tego zaopiekowali siÄ™ nim funkcjonariusze MO i odprowadzili do domu. I tu zaczęła siÄ™ „rozróbka”. Matka chÅ‚opca i caÅ‚e ucztujÄ…ce wraz z niÄ… towarzystwo byÅ‚o bardzo „obrażone” na milicjantów – jak oni mogli wtrÄ…cać siÄ™ do chÅ‚opca i nie pozostawić go w spokoju? Co z tego, że chÅ‚opak trochÄ™ „Å‚yknÄ…Å‚”? Nie pomogÅ‚y żadne uwagi i tÅ‚umaczenia, że jednak to jest nieletnie dziecko. DoszÅ‚o do awantury, w której przodowaÅ‚ LesÅ‚aw B. z Tolkmicka. Nie poprzestaÅ‚ on na sÅ‚owach, a przeszedÅ‚ do rÄ™koczynów, w wyniku czego znalazÅ‚ siÄ™ w komisariacie. Na tym jednak nie koniec. Matka LesÅ‚awa B. staraÅ‚a siÄ™ za wszelkÄ… cenÄ™ „ocalić” syna i wobec tego sama zaczęła siÄ™ awanturować z peÅ‚niÄ…cymi sÅ‚użbÄ… milicjantami, obrzucajÄ…c ich potokiem wulgarnych słów. Epilog caÅ‚ej awantury rozegra siÄ™ w sÄ…dzie, dokÄ…d MO skierowaÅ‚a sprawÄ™. Wydaje nam siÄ™, że nie można jednak przejść nad tym do porzÄ…dku dziennego. PostÄ™powanie starszych , rozpijajÄ…cych mÅ‚odzież, zasÅ‚uguje na surowe napiÄ™tnowanie.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

I co się zmieniło, przez 50 lat, tyle, że doszły narkotyki i molestowania w szkołach. A co dojdzie za nastepne 50 lat?
Cimac (2007.01.26)

info

0  
  0
Widać ze nawet sam autor nie interesuje sie tym co umieścił....."Tokmicko"....to chyba nie nasz rejon.....a ten 12 latek to sie pewnie teraz w grobie przewraca....:D
thomas (2007.01.28)

info

0  
  0
juz go pewnie nic nie obchodzi bo jest sproszkowany i szczesliwy-masz
(2007.01.28)

info

0  
  0