Planu sierpniowego Zamech nie wykonał

2
06.09.2007
Na niski procent realizacji planu zakładowego wpłynęło przede wszystkim niewykonanie odlewów przez Stalownię, której plan miesięczny wyniósł zaledwie 56,6 proc., informował Dziennik Bałtycki z 6 września 1957 r.
Nie powiodło się załodze „Zamechu” wykonanie planu w sierpniu. Na skutek wielu trudności i przyczyn obiektywnych plan produkcji towarowej wykonany został zaledwie w 89,9 proc., a w asortymencie w 73,5 proc. Najważniejszym nie wykonanym asortymentem są belki bujakowe. Zostało to spowodowane awarią piaskownic i brakiem tlenu nie dostarczonego wskutek uszkodzenia kompresora. Nie wszystkie jednak wydziały planu nie wykonały. np. zadowalająco wywiązała się ze swych zadań Odlewnia Żeliwa, wykonując plan w 115 procentach, Łopatkownia – (104 proc.) i Odlewnia Metali Kolorowych (100 procent). Na niski procent realizacji planu zakładowego wpłynęło przede wszystkim niewykonanie odlewów przez Stalownię, której plan miesięczny wyniósł zaledwie 56,6 proc. Wydział Mechaniczny swój plan zrealizował z braku odlewów tylko w 48,7 proc., a Wydział Obróbki Okrętowej w 79,1 proc. Plan w 97,4 proc. wykonał Wydział Pieców Martenowskich, który dostarcza stal płynną na odlewy. Powodem był tu również brak tlenu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Zamech , to była szansa dla Elbląga , sprzedany za psi grosz , teraz jest w tym miejscu parę marnych sklepików i parę małyxh firm. Tylko niemcy potrafili coś w tym miescie zrobić , było potęgą. My polacy tylko niszczymy to co tu zastaliśmy , Zamech , Stocznia , Żuławy ..... szkoda słów.
odlewnik (2007.09.06)

info

0  
  0
ZAMECH - historia Elblaga, ale to i nasza historia, naszych rodzin i znajomych. Ileż tam było niezwykłych nazwisk - Zorca
(2007.09.06)

info

0  
  0