Nowy klub

1
14.09.2006
Klub Młodej Inteligencji powstał w Elblągu, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 14 września 1956 r.
8 bm. w lokalu NOT, przy ul. Armii Czerwonej, odbył się wieczorek zapoznawczy elbląskiej inteligencji. Zebrani w liczbie przeszło 60 osób, postanowili powołać do życia Klub Młodej Inteligencji, zgłaszając jednocześnie swój akces do klubu. Dla przeprowadzenia dalszych prac organizacyjnych powołano 5-osobową Radę Klubu. Wieczorek upłynął w miłym koleżeńskim nastroju. Kilka konkursów, audycja elbląskiej estrady satyrycznej z taśmy magnetofonowej., wreszcie sekcja rytmiczna świetlicy wielobranżowej, w dużej mierze przyczyniły się do uatrakcyjnienia wieczoru. Na marginesie trzeba dodać, że Prezydium MRN w Elblągu przez swego przedstawiciela obecnego na inauguracyjnym zebraniu klubu, obiecało udzielić klubowi pomocy, zwłaszcza w uzyskaniu odpowiedniego lokalu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Inteligencja w Elbągu= 60 szt. Pewnie jeszcze inteligencja pracująca w sujuszu z chłopstwem małorolnym i klasą robotniczą ;-)
TUZ (2006.09.19)

info

0  
  0