Nowy Dom Towarowy w Elblągu

6
15.05.2007
W Domu Towarowym udzielać się będzie rolnikom informacji handlowych w zakresie sprzedaży maszyn rolniczych, narzędzi, paszy i materiałów budowlanych, informował Głos Elbląga z 15 maja 1957 r.
Nakładem około 1,5 mln złotych PZGS dokonał w zniszczonej dzielnicy Starego Miasta odbudowy budynku przy ul. Linki, w którym przekazał 9 mieszkań do użytku swych pracowników oraz uruchomił na parterze duży Dom Towarowy. Inicjatywę zarządu PZGS otwarcia w Elblągu Domu Towarowego przyjąć należy z dużym uznaniem. Przyczyni się to bowiem do lepszego zaopatrzenia rolników szczególnie w asortyment artykułów niezbędnych do produkcji rolnej. Ponadto w sprzedaży znajdować się będą tekstylia, konfekcja lekka, dziewiarstwo, odzież i meble. Bardzo duży asortyment części zamiennych do maszyn pomoże wreszcie mieszkańcom naszego powiatu rozwiązać poważne trudności na tym odcinku. Należy dodać, że w Domu Towarowym udzielać się będzie rolnikom informacji handlowych w zakresie sprzedaży maszyn rolniczych, narzędzi, paszy i materiałów budowlanych. Całą obsługę nowootwartego Domu Towarowego stanowią pracownicy PZGS przeniesieni z administracji. Tak więc nowa placówka handlowa nie tylko pozwoli na lepsze zaopatrzenie mieszkańców wsi, ale korzystać z niej będą mogli również i mieszkańcy naszego miasta, znajduje się w niej dużo atrakcyjnych towarów. Otwarcie Domu Towarowego nastąpi w dniu 17 bm.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

przy takim asortymencie dzisiejsze hipermarkety wysiadają - ryzol
(2007.05.15)

info

0  
  0
A ja pamiętam ten dom towarowy na Linki, takie mydło i powidło, ale w bardziej rolniczym i technicznym wydaniu, taki trochę GS. Klimat tego sklepu pamiętam do dzisiaj - Danuta
(2007.05.15)

info

0  
  0
tam jest dzisiaj "Strzecha" - Zenek
(2007.05.15)

info

0  
  0
A kiedyś był tam "Albatros" z fajnym na tamte czasy wystrojem i pysznym plackiem cygańskim - Żuławiak
(2007.05.15)

info

0  
  0
Bardzo lubię ten wspominkowy cykl - dina
(2007.05.15)

info

0  
  0
dina ~ ja też :-) ..jeno żal, że ze starego portEla tylko to zostało..
rwel (2007.05.15)

info

0  
  0