Nakładem około 1,5 mln złotych PZGS dokonał w zniszczonej dzielnicy Starego Miasta odbudowy budynku przy ul. Linki, w którym przekazał 9 mieszkań do użytku swych pracowników oraz uruchomił na parterze duży Dom Towarowy.
Inicjatywę zarządu PZGS otwarcia w Elblągu Domu Towarowego przyjąć należy z dużym uznaniem. Przyczyni się to bowiem do lepszego zaopatrzenia rolników szczególnie w asortyment artykułów niezbędnych do produkcji rolnej. Ponadto w sprzedaży znajdować się będą tekstylia, konfekcja lekka, dziewiarstwo, odzież i meble. Bardzo duży asortyment części zamiennych do maszyn pomoże wreszcie mieszkańcom naszego powiatu rozwiązać poważne trudności na tym odcinku.
Należy dodać, że w Domu Towarowym udzielać się będzie rolnikom informacji handlowych w zakresie sprzedaży maszyn rolniczych, narzędzi, paszy i materiałów budowlanych.
Całą obsługę nowootwartego Domu Towarowego stanowią pracownicy PZGS przeniesieni z administracji.
Tak więc nowa placówka handlowa nie tylko pozwoli na lepsze zaopatrzenie mieszkańców wsi, ale korzystać z niej będą mogli również i mieszkańcy naszego miasta, znajduje się w niej dużo atrakcyjnych towarów. Otwarcie Domu Towarowego nastąpi w dniu 17 bm.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter